Eli siis etsin töitä. Olen 19-vuotias nuori nainen. Olen hyvin sosiaalinen, luotettava, hauska, oma-aloitteinen, ulospäinsuuntautunut ja nopea oppimaan. Minulla on myös aika hyvä muisti joten minun on helppo muistaa kaikki tärkeät (ja ei niin tärkeät) asiat.
Olen ollut toimistonhoitaja terveysasemalla, mainostenjakelija ja olen suorittanut tetin ruokakaupassa.
Harrastan vapaa-ajalla tanssia, laulamista sekä koripalloa. Äidinkieleni ovat Suomi ja Englanti.
EN siis ole etsimässä mitään siivous, puhelinmyynti(ja samantyyppisiä myyntitöitä), seuralais tai erotiikkaan liittyviä töitä.
Voin aloittaa työt vaikka heti. Lisätietoa minusta saa kysymällä. Laita sähköpostiin viestiä. Kiitos!
@: [email protected]
Nuori nainen etsii (melkein) mitä tahansa töitä!
15
1079
Vastaukset
- tätitäti
Väärä palsta!
- tätitäti
Tämä on "avoimet työpaikat", kuten otsikostakin näet eli ilmoituksesi kuuluu "töitä haetaan" -palstalle
- Ilmoitus_jne
Onpa huonoa hakea mitä vaan työtä. Käy nyt katsomassa täällä. Ilmoitus te-toimiston sivulle ei vaadi rahan vastaanottamista, eikä seurantaa tule ainakaan paljon. Myös Uranus, Monster, Linkedin, fb kaikkiin voi laittaa pienen hakuilmoituksen. Otsikoi paremmin, joku ala, mistä haluat mitä työtä vaan. Jos laatii ilmoituksen "mitä työtä vaan" silloin se on käytännössä usein niitä töitä, joita muut eivät haluakaan.
http://www.tori.fi/koko_suomi/vapaat_tyopaikat?ca=18&w=3&cg=6010&st=s&st=k&st=u&st=h&st=g&st=bOlen jo yrittänyt noita vaihtoehtoja, mutta töitä ei vielä ole tullut. Laitoin ''melkein'' mitä tahansa, koska olen hyvä monissa eri asioissa ja minua myös kiinnostaa eri alat. Otsikkoni avulla ihmiset voivat ilmoittaa eri työtarjouksista ja voin siten valita minua eniten kiinnostava työ.
- Turkkiinmene
Muuta muslimimaahan.
- Ansa39
Mä en ymmärrä tätä negatiivisuuden määrää. Onko ihmiset tosiaan täällä vaan siksi, että pääsee joka ikiseen aloitukseen esittämään jonkunlaisen "vastalauseen". Ketään ei voi tsempata tai edes yrittää ymmärtää, tärkeintä on päästä jotenkin "lyömään" aloittajaa. Itse arvostan tämän ketjun aloittajan asennetta! Tiedän että nuoren on vaikea saada työpaikkaa ja usein ollaan myös liian vaativia. Tärkeintä on, että on valmis tekemään töitä ja yrittää parhaansa mukaan elättää itsensä. Suomessa on ihan liikaa niitä, jotka ei edes yritä, kun yhteiskunta tekee sen kuitenkin. Onnea aloittajalle työnhakuun!
- oouutr
Jätit mainitsematta asutko Hangossa vai Inarissa. Työmatka saattaa muodostua turhan pitkäksi...
Asun siis Helsingissä (unohdin mainita).
- Oppeliini1
Olet ilmeisesti ammattitaidoton. Mitenkäs olisi toimia apurina farmeilla, noita työpaikkoja on tuhottoman paljon koko kesäksi. Yleensä hakevat nyt jo työntekijöitä.
Entä lomakeskuksiin tsuppariksi, respaan, keittiöön, tarjoilupuolelle, siivoamaan .....? Nuokin paikat ovat ( kesäksi ) nyt jo viimeistään haettavissa. Selaappa nettiä ja hae yksittäisiä paikkoja ympäri Suomea. Suunnittele huolella hakemuksesi ja tarjoudu tulemaan vaikka paikanpäälle haastatteluun. Aivan varmasti tärppää jos vain tarpeeksi yrität.
Tietysti yksi vaihtoehto on lähteä ulkomaille, vaikka lasten kesäleireille isoiseksi. Netistä sinä kielitaitoisena löydät infoa helposti.
- kkdkdkdkdk
Tää tyttö on musta, eli ei voi päästä töihin kuin erotiikka-alalle
- uskolala
älä usko noita :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p586592Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3465670Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1715305Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1425063Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204320Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite463005Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202806Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282597Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32588- 792246