Nuori nainen etsii (melkein) mitä tahansa töitä!

annaagomeez

Eli siis etsin töitä. Olen 19-vuotias nuori nainen. Olen hyvin sosiaalinen, luotettava, hauska, oma-aloitteinen, ulospäinsuuntautunut ja nopea oppimaan. Minulla on myös aika hyvä muisti joten minun on helppo muistaa kaikki tärkeät (ja ei niin tärkeät) asiat.

Olen ollut toimistonhoitaja terveysasemalla, mainostenjakelija ja olen suorittanut tetin ruokakaupassa.

Harrastan vapaa-ajalla tanssia, laulamista sekä koripalloa. Äidinkieleni ovat Suomi ja Englanti.

EN siis ole etsimässä mitään siivous, puhelinmyynti(ja samantyyppisiä myyntitöitä), seuralais tai erotiikkaan liittyviä töitä.

Voin aloittaa työt vaikka heti. Lisätietoa minusta saa kysymällä. Laita sähköpostiin viestiä. Kiitos!

@: [email protected]

15

1054

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tätitäti

      Väärä palsta!

      • Miten niin?


      • tätitäti

        Tämä on "avoimet työpaikat", kuten otsikostakin näet eli ilmoituksesi kuuluu "töitä haetaan" -palstalle


    • Ilmoitus_jne

      Onpa huonoa hakea mitä vaan työtä. Käy nyt katsomassa täällä. Ilmoitus te-toimiston sivulle ei vaadi rahan vastaanottamista, eikä seurantaa tule ainakaan paljon. Myös Uranus, Monster, Linkedin, fb kaikkiin voi laittaa pienen hakuilmoituksen. Otsikoi paremmin, joku ala, mistä haluat mitä työtä vaan. Jos laatii ilmoituksen "mitä työtä vaan" silloin se on käytännössä usein niitä töitä, joita muut eivät haluakaan.

      http://www.tori.fi/koko_suomi/vapaat_tyopaikat?ca=18&w=3&cg=6010&st=s&st=k&st=u&st=h&st=g&st=b

      • Olen jo yrittänyt noita vaihtoehtoja, mutta töitä ei vielä ole tullut. Laitoin ''melkein'' mitä tahansa, koska olen hyvä monissa eri asioissa ja minua myös kiinnostaa eri alat. Otsikkoni avulla ihmiset voivat ilmoittaa eri työtarjouksista ja voin siten valita minua eniten kiinnostava työ.


    • Turkkiinmene

      Muuta muslimimaahan.

    • Ansa39

      Mä en ymmärrä tätä negatiivisuuden määrää. Onko ihmiset tosiaan täällä vaan siksi, että pääsee joka ikiseen aloitukseen esittämään jonkunlaisen "vastalauseen". Ketään ei voi tsempata tai edes yrittää ymmärtää, tärkeintä on päästä jotenkin "lyömään" aloittajaa. Itse arvostan tämän ketjun aloittajan asennetta! Tiedän että nuoren on vaikea saada työpaikkaa ja usein ollaan myös liian vaativia. Tärkeintä on, että on valmis tekemään töitä ja yrittää parhaansa mukaan elättää itsensä. Suomessa on ihan liikaa niitä, jotka ei edes yritä, kun yhteiskunta tekee sen kuitenkin. Onnea aloittajalle työnhakuun!

      • Kiitos paljon! :)


    • oouutr

      Jätit mainitsematta asutko Hangossa vai Inarissa. Työmatka saattaa muodostua turhan pitkäksi...

    • Asun siis Helsingissä (unohdin mainita).

      • Oppeliini1

        Olet ilmeisesti ammattitaidoton. Mitenkäs olisi toimia apurina farmeilla, noita työpaikkoja on tuhottoman paljon koko kesäksi. Yleensä hakevat nyt jo työntekijöitä.
        Entä lomakeskuksiin tsuppariksi, respaan, keittiöön, tarjoilupuolelle, siivoamaan .....? Nuokin paikat ovat ( kesäksi ) nyt jo viimeistään haettavissa. Selaappa nettiä ja hae yksittäisiä paikkoja ympäri Suomea. Suunnittele huolella hakemuksesi ja tarjoudu tulemaan vaikka paikanpäälle haastatteluun. Aivan varmasti tärppää jos vain tarpeeksi yrität.

        Tietysti yksi vaihtoehto on lähteä ulkomaille, vaikka lasten kesäleireille isoiseksi. Netistä sinä kielitaitoisena löydät infoa helposti.


    • kkdkdkdkdk

      Tää tyttö on musta, eli ei voi päästä töihin kuin erotiikka-alalle

    • uskolala

      älä usko noita :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5420
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1422
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      105
      941
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      841
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      813
    6. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      50
      812
    7. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      43
      799
    8. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      787
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      784
    10. Kuinka monesti olet itkenyt?

      Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i
      Sinkut
      132
      773
    Aihe