Microsoft kun vakoilee Windowsia, niin syökö vakoilu turhaan akkua ja paljonko käyttöaika lyhenee?
Akun varauksen kesto
maksanko_sähköstäkin
21183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Microsoft ei käynnistä konettasi, eli ei se vaikuta. Esim. nettiselailussa Edge kuluttaa vähemmän akkua, eli kannettee suosia Microsoftin ohjelmia. Akun kulutusta pystyy säätämään, näytönkirkkaus yms.
Oletko joku ääliö, kun jätät vastaamatta kysymykseen. Tietenkin tietokone on käynnissä, kun vakoilua suoritetaan.
Silloinhan se menee sun käytön mukaan eikä Microsoftin.
Paljonko vakoilu kuluttaa akkua, esimerkiksi tunnissa? Tajuatko ollenkaan kysymyksiä, vaan vastaako aina mitä sylki suuhun tuo?
Mistä tuollaisiin tyhmiin kysymyksiin kukaan voi vastauksia tietää.
Minulla ei kuluta akkua pätkääkään koska se on autossa eikä pöytäkoneessa.
Kysy Microsoftilta suoraan!
Mistä näitä tyhmiä näsätelijöitä sikiää... No kerro paljonko se vakoilu kuluttaa sähköä tunnissa? Itse en tosiaan tiedä paljonko webkamera, näppäily, mikrofoni vie sähköä. Tuohon tietenkin pitäisi osata lisätä kaikki muut laitteet ja niiden ohjelmien virrankulutus, joista ei täällä taida kellään olla hajuakaan. Jättäkää idiootit kokonaan vastaamatta, jos ette osaa auttaa.
Sielläkö ne tietää? Ainakin se answers palsta on täynnä samanlaisia idiootteja, jotka a arvaavat b antavat väärän neuvon.
Mistä näitä tyhmiä kyselijöitä sikiää, kuten sanoin
pöytäkone, joku muu kuin Windows eikä Googlekaan hae meillä just mitään.
Sen tiedän että pöytäkone kuluttaa aivan sikana sähköä, varsinkin kun on ylikellotettu ja tehokas poweri. Tyhmä pitää olla jos pöytäkoneessa antaa vakoilun turhaan jyllätä.
Eikö mene jakeluun?
Ei Windowsia eikä Googlea joten vakoilut siltä osin minimissä, ei myöskään ylikellotuksia.
Sinulla se ei mene mikään jakeluun?
Nyt on kyse läppäristä ja turhasta virrankulutuksesta. Syyllinen on tiedossa, mutta ne määrät ei.
" niin syökö vakoilu turhaan akkua ja paljonko käyttöaika lyhenee?"
Akun syömisestä sinä aloitit etkä virran-/tehonkulutuksesta, joten .....
Kuuleppas nyt trolli, alat pikkuhiljaa ottamaan pattiin. Sinä tässä aloit trollaamaan jostain mossen akusta ja pöytäkoneesta, vaikka kyllä varmasti tiesit että kyse on läppärin virrankulutuksesta, kun Microsoftin vakoiluohjelmat ovat käynnissä. Kaiken lisäksi sinulla ei ole edes Windowsia, niin ethän sinä voi edes tietää vastausta.
Lueppas aloitus niin huomaat ettei siinä puhuta mitään tehon-/virrankulutuksesta.
Minua ei yhtään huolestuta sinun pattisi eikä siihen ottaminen.
Etkö oikein tajua lukemaasi kirjoitusta, vai onko kieli väärä? Minähän aloituksen tein ja tasan tarkkaan tiedän mistä on kyse. Turha sinulle on edes vääntää rautalangasta, että kyse on vakoilun aiheuttamasta ylimääräisestä kulutuksesta, koska sinä trolli et voi asiaa hahmottaa suppeilla aivoillasi.
Olet itsekkin vähän outo, kun tollaisen vakoiluohjelman alunperin laittanut. Järki käteen ja ostoksille.
Itse olet outo! Minulla on kolme läppäriä ja yhdessä niistä on Windows.
Mene sitten latailemaan akkuja ja voithan verrata niitä keskenään, eli se missä ei ole Windowsia niin miten paljon parempi tai huonompi on verrattuna muihin.
Pitäisi olla Windowsista "identtinen" versio jossa ei ole vakoilua, niin tuo vertaaminen onnistuisi.
Kovasti syö varausta
http://static.fjcdn.com/pictures/Battery eating 101_6ce685_4820542.jpg