eli e 11 malli 1.3 aj 180.000 ja vihdelaatikosta kuuluu hieman ääntä tyhjäkäynnillä(roksutusta) ,kun auto on paikoillaan kytkin ylhäällä ja loppuu kun painaa kytkimen pohjaa tai nostaa kierroksia kytkin ylhäällä..epäilen päittäislaakereita..kestääkö tuo laatikko pitkään vai onko remppaa tiedossa..?
paljonko teitän tojolla on ajettu vaikka roksutusta on laatikosta kuulunut tyjäkäynnillä kytkin ylhäällä..?
corolla vaihteisto ääni
10
4044
Vastaukset
- Paaliin
Luulen että tuossa kohtaa "vaihdelaatikko" on ehkä paremmin korjattavissa kuin myöhemmin. Vaan eipä toisaalta ole halpa remppa ottaa laatikkoa auki...miten ruostesuojauksen laita on, kannattaneeko enää korjata?
- neuhanenä
auton hinta... 1000e arvoinen auto ja 1000e maksaa laakeri remontti...eipä taida kannattaa ainakaan korjaamolle viedä..? ajelee menemään ja vihtaa sitten koko laatikon..4 tuntiin vaihtaa kytkimen ja laatikon ..laatikko 200€ ja kytkin 100€ eli 300 työ 280 =580..
- rtyuikee
Olet ylittänyt Tohjotisi paalausvälin roimasti. Ota yhteyttä Kuusakosken romuttamoon. He hakevat Tohjottimesi pois ja antavat sille kunniakkaan lopun.
- neuhanenä
sillä ajetaan vielä toiset 180.000 yks laatikko ei ongelma kun kori on ehyt ja alusta..on niitä isompiakin murheita.esim uudemmissa autoissa johin ei saa 2000€ edes minkäänlaista remonttia aikaiseksi...
- neuhanenä
sillä ajetaan vielä toiset 180.000 yks laatikko ei ongelma kun kori on ehyt ja alusta..on niitä isompiakin murheita.esim uudemmissa autoissa johin ei saa 2000€ edes minkäänlaista remonttia aikaiseksi...
- ei.hätää
Rattaat pyörivät aina, vaikka vaihde onkin vapaalla, vähän löysiä ja kulumista jossakin. Tsekkaa nyt kuitenkin öljyn määrä ja vaikka vaihda uuteen.
- neuhanenä
jep kiitos asiallisesta vastauksesta..öljyt vihdoin.kovaa ajoa vaan.jos tuo vielä 40.000 kestää niin sepä riittääkin mulle..aatelin vaan kyskyä onko muilla ollut samoja ääni tyjäkäynniillä vaihdelootassa..
- möhköpöntti
isonnin tyhjäkyntiä 850-900 niin äänet loppui...ennen äänet kuului kun tyhjäkäynnillä ku ne putosi aina välillä 650-700 kierrokseen..
- AlbertKuopiosta
Onko kasettisoitin Terokielellä VIHDELAATIKKO?
- mulbertti
aivan sama ...ihmiset lukavat lauseita ei kirjaimia --
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622522Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant899747Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.507687Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va936469SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906196Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m635785Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,565280Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515184HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204844Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074529