menen lauantaina ostaan uutta puskukonetta.Kaksi vaihtoehtoa;KOMATSU D575 A tai CATERPILLAR R11. Noniin puskukone kroisokset,sanokaapa kumman valitsen.Käteiskauppa olis kysymyksessä.
Kone pitäis olla maantaina penkalla.
Kone pitäis olla maantaina penkalla.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pistele kihvelillä vaan niiku tähänkinasti, ei kannata tehdä velkaa jota ei saa maksettua,nipistäppä ittees jos heräisit märästä unestas
ehdottomasti Komatzu.
Hullu se on kuka käteisellä maksaa jos velaksi saa......
puskua EI OSTETA velaksi,eikä millään pikavipeillä.Ne on miesten koneina,tosimiesten koneita!PISTE!
Jo neljäkymmentä vuotta telaketjujen kitinää kuunnellut.
Joskus oli d4 kuopan kaivuuprojektissa. Nyt jos ostaisin uudestaan, koneessa pitää olla ruutia, pitkä veto kyrsii, toppa norttia ehtii menemään matkalla.
Joskus jos saisi elämässään kokeilla ihan omalla "perstuntumalla" tuota telavoimaa ja tuntea tuon koneen massan "elävän" liikkeen !
En ole maanrakennustöissä mutta toista kautta on "tervettä kiimaa" noita woimakoneita kohtaan!
No menit ja ostit sitten Komatsun
Osta Plaston punainen muovikaivuri. Naapurin Villellä on sellainen hiekkalaatikolla ja suosittelee. Sellainen mekaaninen, ei mitään hydrauliikkaa. Anttilasta saa 30 eurolla. Jää viikkorahasta vielä karkkiin.