Käytän aika paljon Airbnb:tä sekä vuokraajana että vuokralle antajana. Saan usein siihen liittyviä kysymyksiä, joten laitoin yleisimmät blogiin. Toivottavasti niistä on hyötyä muillekin. Voin kyllä lähtökohtaisesti suositella, toimiva palvelu kaikin puolin ja erinomainen vaihtoehto, jos on liikenteessä isolla porukalla tai kaipaa muuten vain huoneistomajoitusta.
http://alanmaailma.matkabloggaajat.fi/ai-ventovieraat-nukkuu-teidan-lakanoissa-kokemuksia-kodin-vuokraamisesta-airbnbn-kautta/
Airbnb - kokemuksia asunnonvuokrauksesta
8
1489
Vastaukset
- vuokraajat.verolle
ikävintä on että ne jotka tarjoavat majoituksen halvalla eli 25-35 e ovat juuri niitä
majoittajia jotka eivät ilmoita tulojaan verottajalle eikä maksa mitään veroja pimeästä
toiminnastaan , kyllä siinä äkkiä maksaa sjoitusasunnon tai oman kotinsa asunto-
lainat pois , myy asunnon kiireesti ja häipyvät etelän lämpöön ennenkuin kukaan
ehtii perään kysellä , vielä ikävämpää on että matkaajat tinkivät hinnasta , eräskin
varasi yksin huoneen 40 eurolla mutta niitä tulikin kolme henkeä , mitäs siinä sitten
teet jos muukalaisilla ei ole lainkaan käteistä mukanaan mutta syövät juovat talon
tyhjäksi kun omistaja nukkuu eri rakennuksessa ...- Anonyymi
Minut kun turisti herättää ovea aukaisemaan niin sanon maksaa satasen hehhhhh en ole ovimikko
- Anonyymi
Minut kun turisti herättää ovea aukaisemaan niin sanon maksaa satasen hehhhhh en ole ovimikko
- 8765
Hyvä blogi, ja se kaikkein tärkein asia tuli selväksi: tarkasta aina arviot, olet sitten vuokraaja tai vuokralle antaja. Ensimmäisellä kerralla sinulla ei toki voi olla arvioita, sen takia hyvä yhteydenpito on erittäin tärkeää.
- eieiei-bnb
AIRBNB avainkaappi jos löytyy kilometrin sisällä kerrostalostasi
niin ruiskuta spraymaalia numerokiekkoihin niin ei yleisten tilojen avain päädy vääriin käsiin.
Yksi purkki motonetin spraymaalia on sopiva annos.- Airbnb
Mikä sun ongelmasi on? Jostain kolosta näitä aina ryömii.
- Anonyymi
Avainkaappi kerrostalon lähellä rihveli lukko kaiken lisäksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Avainkaappi kerrostalon lähellä rihveli lukko kaiken lisäksi.
Lehtijuttu,että huumeita valmisteltas kerrostalo airbnb asunnossa tämmöstä porukkaa tosi mukavaa talon asukkaille.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksoisliekki-ihmiset
Kun olette tavanneet kaksoisliekkinne, miltä se on tuntunut? Ole tosi utelias tietämään.2872509Milloin olette tavanneet ekaa kertaa?
Ap vastaa: Viime keväänä maalis/huhtikuun vaihteessa se varmaan oli.891582- 291352
Lupaa mulle nainen rakas
Että otat minuun heti yhteyttä jos jotain sattuu. Pyydän, että et kuvittele olevasi yksin. Minä haluan olla sinulle joku621328Rikos keskellä päivää Suomussalmella
Kaksi henkilöautoa törmäsi Suomussalmella viitostiellä taajaman kohdalla, kun kuljettaja ajoi yllättäen STOP-merkin taka571316Et voi pettää minua nainen
Niin kauan kun ei olla yhdessä. Silti tykkään sinusta. Ehkä me vielä päädymme yhteen, mutta en voi toivoa sulta nyt mitä761233Oletko jo saanut apua mt-ongelmiisi?
Ja onko harhat helpottuneet? Vieläkö tunnet että sinua seurataan, ja kotonasi käydään poissa ollessasi?1791232- 761165
- 531139
Autoilijan epäillään ajaneen useiden ihmisten päälle Ylöjärvellä Mikkolantiellä
Suora lähetys kello 10.40: Ilves/2 isännöi Tampere Unitedia harjoitusottelussa – katso peli selostettuna Ihmiset: Toimi401092