Mikä on kohtalo, Hassisella ja Riekkolalla?

Onko kaupunki (me veronmaksajat) laskuttaneet noilta koijareilta heidän rikoksella järjestetty vahinko kaupungille? Kun Rautio esitteli huulet tötteröllä kaupungin positiivista tulosta, missä viipyy Halliyhtiön, Pysäköintiyhtiön, Linnan Infran taseet, tuoppia Rautio nämäkin esille. Nämä ovat myös loppupelissä kaupungin avoimia yhtiöitä!
18303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Hassinen ja Riekkola luikahtivat juurikin sopivasti samalla oven avauksella vapauteen kaikista rötöstelyistään. Näistä ei nyt auttaisi kauheasti huudella täällä kun tappiot kaupunkilaisille eivät olleet edes 500 000€:a ja Mattihan toi jo kotona olevan korruptio-TV:kin toimistolleen, siis reiluja ja rehellisiä äijiä kumpikin ja kaupunkilaisten arvoasteikossakin ihan kärkijuippeja.

Äänestä

Rosmoja. Sitä ne on.

Äänestä

Ostaisitko sinä Jorma Hassiselta tai Matti Riekkolalta esim. asunnon tai käytetyn auton? Niin, en minäkään!

Äänestä

Kyllä hemmetissä äkkiä pitäisi kaupungin vaatia näiltä "munapäiltä" Hassinen/ Riekkola korvaukset, nehän olivat yhteensä liki 200000€!
Vai odottaako Rautio, että ne menevät vanhaksi?

Äänestä
  • eiks noista sovita pimeesti ja suljetusti vanhaan malliin

    Äänestä

Noihan on jo sovittu hiljaisesti mitättömiksi saataviksi, meni vähän niin kuin Jorman toimarivalintakin.

Äänestä

Hiljaisuus on paha asia. siihen on totuttu.

Äänestä
  • K.Ari sellissä pn hiljaasta.

    Äänestä

  • EieesRatioo kirjoitti:

    K.Ari sellissä pn hiljaasta.

    Sinä ääliönahjus saisit jo olla hiljaa, mene nukkumaan, jaksat aamulla lähteä töihin.......katso nyt itse, kellosi on 1.42 yöllä ja täällä vaan kirjoitat roskaa!

    Äänestä

Minulla on käytössä laillinen AD/HD spiidi nimeltä Strattera (piriä) joten en tarvitse juuri lainkaan unta.

Äänestä
  • Perziikkirosvon takia ei voi nukkua. Aina jahtivalveilla.

    Äänestä

  • Mieliharhat kuuluvat diagnoosiis.

    Äänestä

  • Puhut rumasti K.Arista.

    Äänestä

Tottakait kavereista ollaan hiljaa. Soppii vaan kyssyy, ketkä kaikki tästä jupakasta on oikeasti tiennyt tai jopa sotkeentunut? Mitäs puolueita nää edusti? Eihän nyt kavereita vastuuseen laiteta, eiks se ole niin että kaverille kans? Mielummin syytetään niitä juoruilusta tai vastaavasta, jotka uskaltavat ottaa tätä asiaa tai muutakaan asiaa esiin. Eiks tääll ole näin tapana nykyään toimia.

Äänestä

Yleisiä naurun aiheita kaupungilla nykyään.

Äänestä
  • K.Arin ja L.Ulun kohtalo.

    Äänestä

  • älä juopon poika ota enää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tilintarkastaja.Tarkka kirjoitti:

Onko kaupunki (me veronmaksajat) laskuttaneet noilta koijareilta heidän rikoksella järjestetty vahinko kaupungille? Kun Rautio esitteli huulet tötteröllä kaupungin positiivista tulosta, missä viipyy Halliyhtiön, Pysäköintiyhtiön, Linnan Infran taseet, tuoppia Rautio nämäkin esille. Nämä ovat myös loppupelissä kaupungin avoimia yhtiöitä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu