Honda CBR 600RR vm -09 löytyy alta.
Vilkut vasemmalle ei toimi ollenkaan, oikealle toimii normaalisti ja hätävilkut toimii KAIKKI normaalisti. Missä vika? Kosteus? Rele? Muu?
Itse en niin hirvee nikkari ole mutta poltin nyt tuskin ainakaan mennyt jos kerran hätävilkut pelaa normaalisti?
Vilkut pelaa ja ei pelaa, eiku täh!?
2
828
Vastaukset
- eimuistaenääkaikkea
Viittaisi vilkkukatkaisijaan. Jos hätävilkku toimii niin polttimot toimivat ja johtimet on kunnossa ja jos oikea puoli toimii niin relekin toimii. Joissakin Hondissa on tosin moninapainen vilkkurele/kaksoisrele jolloin vika on joko katkaisija tai rele. Katso vaikka vilkkurele. 09 pyörässä on varmaan ohjekirja tallella jotta löydät releen.
- Ei-vilku-eiku...vilkkuu
Vilkkurele on yleensä ns. yksinapainen. Siis yksi katkova kärki, jonka pätkivä sähkö johdetaan vilkkukatkaisijalla halutulle puolelle.
Vikakohtia on yhtäkkiä sikäli vaikeaa nimetä, että johtosarja on yleensä tehty eri tavalla kuin piirustuksessa. Ts. haaroitukset ja kytkentäpisteet saattavat vaihdella toimintojen ollessa tietenkin piirustuksen mukaiset.
Tarkista nyt kuitenkin vilkkukatkaisija ja mahd. liitos, jolla stongan johdot on kytketty "pääjohtosarjaan". Samalla tietenkin käyt läpi kaikki muutkin liittimet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741124
- 751121
- 481014
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104968- 51935
- 33717
- 49704
- 52617
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34607Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118557