Onko oikeasti edullisia?

uuttavaille

Onko kaikki niin kalliita, kun ne ovat? Onko mitään edullista vaihtoehtoa, jos kyseessä on pienitalo. Mistään vanhasta en lähde enään remontoimaan.

5

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Talot_
      • mävaanhämeest

        Tuossa ei ole kaikkia valmistajia, ja minä sain vain Helsingin hinnat vaikka asun muualla:(

        Minun mielestäni sellainen firma menestyisi tuolla alalla jos se pystyisi tekemään pieniä edullisia taloja... Monella paikkaa moni pystyisi muuttamaan itsensä kerrostalosta pois!


    • Jörgens

      Talon voi rakentaa hyvin edullisesti. Tai sen voi rakentaa hyvin mutta kalliilla. Tai jos osaa niin sen voi tehdä edullisesti hyvin itse mutta hinnan maksaa avioerolla yms.
      Sellaista vaihtoehtoa ei ole olemassa että ostaa hyvän valmiina halvalla. Yhtälö on mahdoton. Jos haluat hyvän ja hyvin tehdyn, se maksaa välttämättä paljon.

      • Ettäsnäin

        Huonokin voi maksaa paljon. Päällepäin ei näe koko totuutta mikä on tehty hyvin ja mikä huonosti.


    • mävaanmiestäältä

      Eli lapsena tai eläkeläisenä talo pitäisi rakentaa?, jo valmiiksi eronneella ei taida olla enään varaa:)?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      31
      4204
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      134
      4027
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      58
      3634
    4. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      25
      3481
    5. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      82
      3460
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3311
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      81
      2876
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2795
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      21
      2556
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2294
    Aihe