Varoitus tulee

Jaanytkävinäin

Pesin pyykkiä kerrostalon kellarissa nyt keskiyön jälkeen, kun ei päivällä voinut ja pesutuvan yläpuolella vissiin asuva tuli huutamaan ja kysymään nimeä kun hain pyykkejä, että ottaa yhteyttä isännöitsijään. Mitäs tästä nyt seuraa, kun saan varotuksen? :/

7

348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoit_su

      Tuskin mitään, mutta parempi kun seuraavan kerran noudatat sääntöjä.

    • eikätuu

      Mitäs sanoit nimes' :))
      Jos pesutuvan käyttö häiritsee yläpuolella asuvia, tulisi pesukoneiden,ym. käyttö estää ajastimella joka katkaisee pesutuvasta virrat esim.klo 21-07.

    • Häätö

      Tulee poliisit ja ulosottomiehet ja roudaa sun kamat pihalle, pakolaisille vapautuu näin kätevästi asuntoja.

    • Mummopupu

      Ei mitään, joku talopoliisi sinua vainosi

    • ljhljhljhljkh

      Unohda koko juttu. Tunge pikaliimaa valittajan lukkoon jos joku ottaa yhteyttä asian tiimoilta.

    • lainvastaistajo

      Milloin talopoliisi on saanut luvan vahti muita asujia, onko hänellä siihen oikeus, vai toimiiko ilman lupaa?

    • ei-varoitusta

      Ei noin mitättömästi rikkeestä saa mitään varoitusta tuolla perusteella. Isännöitsijä voi laittaa kyllä sinulle kirjeen, jossa muistutetaan järkevistä/sallituista pyykkituvan käyttöajoista, mutta se ei ole varoitus. Todennäköisesti ajat on myös johonkin kirjattu, jotka ovat jääneet sinulta huomaamatta (ilmoitustaulu, pyykkituvan varaustaulu, järjestestyssäännöt jne.) Johan sen järkikin pitäisi sanoa, ettei keskellä yötä pestä pyykkiä pyykkituvassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      89
      3732
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      191
      1470
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1400
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1080
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1020
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      325
      1005
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      45
      917
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      86
      899
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      98
      889
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      125
      862
    Aihe