Maailman hauskin

mies - eikä suotta.
Mehän olemme melankoliaan taipuvaisia, vai onko se jo muuttunut käsite.
Tämä Leikolan valitsema Meksikon pikajuna on hyvä jo siksi, että siinä on tietty lataus tarinassa stereotypioiden muodossa.

https://www.youtube.com/watch?v=oyuEZK-Wz4Y

4

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Valitettavasti en näe tuota videota, mutta eikös näiden Stand-up koomikoiden idea olekin ravistella meidän stereotypioita, tuoda esille hullunkurisia asioita meidän ihmisten elämästä ja sitten me nauramme heille mutta samalla itsellemme.

      Miehen täytyy olla hauska jos saa musiikkikeskuksellisen katsojia nauramaan pelkästään sillä että kurkistaa puolihuolimattomasti esiripun takaa.

    • qwest

      Ismo on mestari rallien tekijä tai sanoittaja, karvahattumusiikkia parhaimillaan. Livenä laulut ja tarinat olisivat eläväisempiä, juutuupi ei hyvä esityspaikka.

    • Todella kiva biisi ja niin totta

      • Tuo että samaistuminen tapahtuu myönteisen huumorin kautta menee kuin häkä meihin, se on sitä parasta terapianaurua.
        Leikola on ollut täälläkin, en tosin silloin päässyt,...........
        Live on live sitä ei voi korvata


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      36
      2779
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      18
      2597
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      43
      2288
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      20
      1881
    5. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      38
      1602
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      51
      1565
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      38
      1493
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      25
      1363
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      33
      1251
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1161
    Aihe