Kokemuksia ko firmasta ja "käden jäljestä"?
Oululainen pieni firma, aika uus.. tieteskin aluais tietää tästä enemmän ettei osta sikaa säkissä. Ainaki lupaavat et rakenteet tehdään sisötiloissa yms...
Synkronitalot
25
15269
Vastaukset
- Eikiitosmulle
Nähty on, miten tehdään ja sanotaanko nyt näin, että itse en todellakaan muuttaisi heidän rakennelmiin.
- Uralin_Pihlaja
Ei voi hyvää tulla kun töissä Synkronissa vain kahdeksan ihmistä. He kaikki ovat toimistolla töissä kilpailuttamassa saadakseen halvinta alihankintaa. Kaikki työt tekevät alihankkijat Uralin takaa.
- Järkeevaieitaas
Täältä Suoli24 sivustolta jos löytää hyvän ja turvallisen talotoimittajan niin ilman muuta nimi paperiin, on 7päivää materiaalia koko sivusto
- Anonyymi
Ei löydy mistään muualtakaan. Talopaketti ratkaisut eivät vain ole hyviä. Ne on yritetty tehdä kustannustehokkaasti.
- varovaisuutta
Kylläpäs hermoa kiristää ja syystä. Synkronitalot eivät ole antaneet 2015 tilinpäätöstä, mikä tarkoittaa lähes aina suuria taloudellisia ongelmia. Varovaisuutta Synkrinitalo-kauppojen kanssa niin kauan, kunnes lainvaatima tilinpäätös vuodelle 2015 on annettu.
- niinvarotaan
Milloin tämä tilinpäätös pitäisi viimeistään olla valmiina eli nähtävillä?
- varovaisuutta
Ellei kahdeksan kuukauden kuluessa tilikauden päättymisestä yritys toimita tilinpäätöstä, Synkronitaloillekin tulee uhkasakko. Laita viestiä Patentti- ja Rekisterihallitukseen, niin he laittavat uhkasakon menemään (jonkun meistä täytyy olla yhteydessä PRH:en). Lähes aina rahoitusvaikeudet ovat syynä siihen, ettei yritys toimita tilinpäätöstään. Elokuun loppuun mennessä Synkronin olisi pitänyt toimittaa tilinpäätös.
Itse en missään tapauksessa ostaisi taloa sellaiselta, joka ei edes pysty omaa tilinpäätöstään toimitamaan ajoissa, eli kahdeksassa kuukaudessa tilikauden päättymisestä... - Anonyymi
Höpöhöpö
- Anonyymi
Ahneus yksi kuolemansynneistä.
- Anonyymi
Ihan järkyttävän huonolaatuisia taloja. Kiireellä tehtyjä. Rahat kun kilahtaa myyjän tilille, niin pesevät kätensä kaikesta vastuusta. Niin se hyväveli-järjestelmä toimii.
- Anonyymi
Eiköhän tästä iltalehteen lööppi saada
- Anonyymi
Ehdottomasti MOTiin!
- Anonyymi
Taas kommentteja poistettu. Toivottavasti ostoa harkitsevat käyvät lukemassa kuinka kyseinen firma rakentaa laadutonta ja reklamointi aivan turhaa!
- Anonyymi
Talot varmaa ihan hyviä ja huonompiakin sekaan mahtuu, kuten useimmilla, kun paljon rakentaa. Toinen asia on sitten se malli miten toimitaan, reklamaatioiden hoitaminen ei ole tämän firman vahvuus. Toista kertaa en heiltä taloa osta. Säästyisi moni ihminen turhalta stressiltä ja rakentaja itsekkin saisi paremman maineen, kun hoitaisi velviitteensa mukisematta, eikä vain pyrkisi kaikin keinoin välttelemään vastuuta, esim. rakentajan takuun piiriin kuuluvissa korjauksissa. Kokonaan oma lukunsa on tietenkin rakennuslupaan ja kaavaan kuuluvien asioden noudattamatta jättäminen.
- Anonyymi
Erikoista on, että ko. firman ei tarvitse noudattaa Oulun kaupungin kaavamääräyksiä ja rakennusvalvonta katsoo läpi sormien..
- Anonyymi
Reklamaatioiden korjaaminen on todella surkealla tolalla. Ei kannata ostaa kyseiseltä firmalta.
- Anonyymi
Samat kokemukset kuin edellä. Onko olemassa edes tilannetta, jossa asiat hoidettu kuten pitää?
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937748
- 403722
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021876- 241160
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321013Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,28973Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53827Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31772Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60739TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o268703