Luokkakaveri pitää parin viikon päästä "juhlat", ja on jostain hankkimalla hankkinut sinne viinaa. Vodkaa, Koskenkorvaa ja Finlandiaakin.
Kysymys on; pitäisikö mennä.
Kysymys on; pitäisikö mennä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ja missä juhlat? Mene ihmeessä!
Hei!
Älä ihmeessä mene. Tai voit kertoa kaverille, että tulet, jos hän järjestää "järkevät" juhlat. Juhlat on kivoja, mutta teidän ikäiset ei voi juhlia alkoholin kanssa. Ikää tarvitaan ainakin neljä vuotta enemmän. Juhlia voi paremmissakin merkeissä. Jos vanhempasi tietäisivät asiasta, en usko heidän suhtautuvan kovin myönteisesti.
mee vaan mutta älkää vaan jätkien kanssa sitte pussailko3
Huomot juomat älä mee. 80% vergi puuttuu, samoin käärmeen myrkyllä terästetyt juomat, itse sekoitetut ovat viel parempii, sano kaverilles et ostaa pussin turkish peppereit ja liuottaa niit juomis ainaki päivän enne juomista, parantaa makuu
Mene vaan. Älä vaa vedä liian nopeesti liikaa.
Enemmän sä menetät kotona olemalla
Voithan sä mennä, mut en suosittele et juot siellä alkoholii. Juopottelussa ei oo mitään järkee.