Nyt on halpaa

Fumia

Fortumia salkkuun, supertarjous 11 euroa, kiitos ja kumarrus :)
Seuraavat ostotasot olisivat sitten 10,50 ja 10 euroa, jäänevät ikuiseksi haaveeksi.

11

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fumia

      Korjaan, 11,06 :)

    • tankkitäyteen

      Lähti tänään siivu 11,15 euron hintaan. Piti ostaa kun halvalla sai. Jospa siitä hyvä tulisi ajan kanssa.

    • foootum

      Irtosko osinko kun noin putosi?

      • tankkitäyteen

        Irtosihan se ja aika paljon enemmän kuin osingon verran putosi.

        Robotitko lie hulluksi tulleet... Eipä siinä mitään, minulle kelpaa tuolla hinnalla.


    • Laatuvirma

      Lasku loppui ja vihertelleep hiljalleen kohti 12-13 euron perustasoa, nou hätä toverit!

    • Nakertaa

      Fortumilla on nyt hyvät kasvuasemat ja verkostot Puolassa, mutta hetkessä ei liikevoittoa räjäytetä ylöspäin, täytyy malttaa pari vuotta.

    • Laatuvirma

      Kuka vielä valittaa ettei investointeja tule? Alkaa olla positiivista värinää Fortumissa kun uutta kasvupommia ensi vuodelle viritellään.

      • gengre

        kurssi 12,19 €


      • pelissä.mukana
        gengre kirjoitti:

        kurssi 12,19 €

        Jos ei ihmeempää tapahdu maailmantaloudessa suuntaan tai toiseen, Fortum korjannee kurssinsa jonnekin 13 euron tienoille, jossa se on enimmäkseen pyörinyt viime kuukaudet.

        Sen jälkeinen kehitys riippuu sitten enimmäkseen sähkön hinnasta. Jos sähkön hinta ei nouse, onnistuneetkaan investoinnit tuskin riittävät nostamaan kurssia kovin korkealle. Toisaalta jos Fortum investoi järkevästi ja sähkön hinta nousee, silloin on todella hyvin pullat uunissa.

        Kyllä tässä kannattaa olla mukana, riskit tiedostaen toki.


    • penttine

      Fortumin johto osaa asiat, Ekokemin osto on loistava veto.

    • kassalaakeri

      Ekokem on varmasti yksi jokerikortti tuleville vuosille. Vahvaa bisnestä jo nyt, mutta kasvua on tulossa roimasti?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1127
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1087
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1080
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1009
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      922
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      857
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      847
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      810
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      729
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      713
    Aihe