Auton vuokraus Bangkok

duurijuoppo

Mielessä pyörii auton vuokraus Bangkokin lentokentältä kuukaudeksi.
Hinnat Suomi riisto hintoihin on edullisia.

Kaksipyöräisellä olen paljon kierrellyt useassa eri paikassa aasiassa.
Bangkok on sellanen jossa vaan taksilla.
Ajatuksena olisi mennä fiiliksen mukaan alkuun pohjoiseen, jossa olen kohtuu paljon
aiemmin ajellut, nyt siis rennommalla fiiliksellä/ajan kanssa.

Mitä huomioon otettavaa verrattuna mopedin vuokraan tulisi huomioida?
Ajatuksena olisi vuokrata joltain suurelta ketjulta ja kuskeja olisi 2.
Perinteinen kansainvälinen kortti on molemmilla ok.

3

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ikäkaikki

      Kuulostaa hurjalta lähteä autolla Suwarnabhumin kentältä! Mutta mikäpä se siinä jos tietää mihin on menossa.Itse eksyisin välittömästi.
      Olen joka kerta (3) vuokrannut auton Thaimaassa käydessäni mutta ikinä en ole Bangkokissa ajanut.Vuokraan auton jostain kauempaa pääkaupunkia.

    • OuterRingRoad

      Mikä siinä Suvarnabhumilta lähdössä muka on niin hankalaa? Miten moottoritiellä GPS kanssa voi eksyä? Ei se Suvarnabhumilta lähtö sen hankalampaa ole kuin muillakaan isoilta lentokentiltä lähtö.

    • since1978

      Jo ennen GBS laitetta ajanut Thaimaan moottori ja muita suurempia teitä kartan ja kylttejä seuraillen pahemmin eksymättä. Sivuteille kun lähtee niin toinen asia jopa GPSn kanssa. Bangkokiin ei kokemattoman kannata autolla mennä. Auto parkkiin ilmajuna asemalle ja Bangkokia ihmettelemään. Suvarnabumin kentän vuokraamoista netin kautta noin viikkoa ennen tilannut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      112
      7207
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      36
      4242
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      38
      3718
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      400
      1970
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1457
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1448
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      63
      1398
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      177
      1090
    9. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1088
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      1020
    Aihe