Vanhemmat stalkkaa

Ärsyttää, ku vanhemmat käy tyyliin puolen tunnin välein kyselemässä että mitä teen puhelimella ja mitä katon jne. Nyt ne sitte aikoo hommata semmosen jutun että jos katon puhelimella jotain "luvatonta" ni sitte niitten puhelimeen tulee siitä joku ilmotus.
Ymmärrän kyllä, että vanhemmat haluaa pysyä ajan tasalla mun tekemisistä, mutta kyllä mulla on oikeus edes jonkunlaiseen yksityisyyteen.
Onneks ne ei enää käy tarkistamassa sivuhistoriaa.
Meneekö tää teijän mielestä vähän yli?
18495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

ei.

Äänestä

Kyllä se minusta vähän menee jos olet kerran 13.

Äänestä

Ei,ne välittää susta!

Äänestä

Tiiän että vanhemmat vaan haluaa varmistaa et mulla on kaikki ok, mutta joku yksityisyys kuitenki.

Äänestä

KYLLÄ

Äänestä

Voisit keskustella vanhempiesi kanssa miksi he ovat noin uteliaita. Ota tuo kuitenkin lämmöllä. Sinulla on mukavat ja välittävät vanhemmat! Kuitenkin on hyvä sanoa, että olet jo 13-vuotias. Itse toki sekoilin Facessa 13-vuotiaana. Jälkeenpäin kaduttaa. Ehkä ymmärrät 3 vuoden päästä paremmin. 13-vuotiaana ihminen on oikeastaan lapsi vielä. :) Itse olin ainakin. Se oli mukavaa elämää. Nauti siitä!

Äänestä

Sinun ikäisesi EI tarvitse kännykkää EIKÄ tietokonetta. Ne laitteet johtavat SYNTIIN JA HAUREUTEEN!

Äänestä

Vanhrmmillasi on oikeus stalkata sinua 18 ikävuoteeen asti :)

Äänestä
  • Mää oon 18 ja stalkkaan mun vanhempia

    2Äänestä

  • 244544 kirjoitti:

    Mää oon 18 ja stalkkaan mun vanhempia

    ja mä suo

    Äänestä

Mun vanhemmat asensi mun tietokoneeseen jonku stalkkaus ohjelman mutta se alko vituttaa nii poistin sen :DD

1Äänestä

Yli menee näin mun mielestä

Äänestä

Ala kuule vähän miettiin. Ne vanhemmathan sulle sen puhelimen on kuitenkin hommannu. Ei ne nyt halua sun koko päivää olla netissä katsommassa jotain perhospornoo. Te nuoret osaatte kyllä hämmentää...

Äänestä

Juu siis tiiän ton..vanhemmil on sellanen juttu, et niil tulee jatkuvast tietoo niiden sähköpostiin tai jonnekki minn sivustoille sä oot menny,ja kuinka kauan oot ollu siel....pärjäile :D

1Äänestä

Vituttaa puolestasi. Tuo menee yli heiltä.

Äänestä

Itellä ahistaa jo tuon lukeminen kyllä olen sitä mieltä että omaa yksityisyytta tarvitsee

Äänestä
  • Apppappap, se on Itella joka ahistaa. Vai tarkoititko että sinua ahistaa, eli itseäsi (sanoisit siis: itseäni tai minua)

    Äänestä

Tarkoitatko että olet päivät päästään puhelimella tekemättä mitään muuta?
Kyllä minäkin alkaisin kyselemään ja rajoittamaan.
t. iskä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


13vtyttö kirjoitti:

Ärsyttää, ku vanhemmat käy tyyliin puolen tunnin välein kyselemässä että mitä teen puhelimella ja mitä katon jne. Nyt ne sitte aikoo hommata semmosen jutun että jos katon puhelimella jotain "luvatonta" ni sitte niitten puhelimeen tulee siitä joku ilmotus.
Ymmärrän kyllä, että vanhemmat haluaa pysyä ajan tasalla mun tekemisistä, mutta kyllä mulla on oikeus edes jonkunlaiseen yksityisyyteen.
Onneks ne ei enää käy tarkistamassa sivuhistoriaa.
Meneekö tää teijän mielestä vähän yli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu