Aikakone internetistä

Ufomies14710

Ohjelmassa Salaliittoteoriat Jesse Venturan johdolla käsitellään uskomattomia asioita. Kaikkein kiinnostavin minusta oli jakso, jonka aiheena oli aikamatkustus. Siinä selostettiin mm projektista jossa koehenkilöitä oli siirretty menneisyyteen muuttamaan historian kulkua. Yksi menneisyydessä otettu valokuvakin oli todisteena.

Ohjelmassa oli esillä myös kannettava aikakone jota ei kuitenkaan pettymykseksi käytetty sen vaarallisuuden johdosta. Kaiken huipuksi kyseistä laitetta on muka mahdollista ostaa netistä. Yritin selvittää linkkiä, josta laitteen voi tilata mutta en löytänyt. Laitteen keksijä Steven Gibbs on muka tehnyt valtavan määrän aikahyppyjä. Laitteen käyttö ei kuulemma onnistu missä tahansa vaan vaatii jonkunlaisen energiapyörteen.

En ole tilaamassa laitetta mutta kiinnostaisi tietää kokemuksista laitteen kanssa.

6

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hetken selviteltyäni kojeen keksijä on myynyt noin 1000 laitetta. Sen voi tilata häneltä itseltään ja yhteystiedot sivulla http://www.hdrusers.com/. Tarkkoja käyttäjäkokemuksia en löytänyt.

    • MeAgain

      Gibbs hyppäsi julkisuuteen ensi kerran Art Bellin ohjelman kautta ja hänen ns. "tuotteensa" näyttää olevan aika simppeli variaatio ikivanhoista radioniikka-höpölaitteista. Hankala sanoa onko tyyppi vain tekemässä bisnestä vai onko hän pelkästään hullu.

      Viihdyttävämpi kaheli oli "Mad Man" Marcum, henkilö joka kavereineen varasteli korkeajännitemuuntajia rakentaakseen Jaakobin tikkaisiin pohjautuvan "aikakoneen", ilmeisesti tarkoituksenaan kärventää itsensä johonkin toiseen aikaan ;)

      • MeAgain

        Vau, ainakin avomielistä kommentaaria:

        "At this point in my life, this was probably the craziest vivid dream I had that I actually remembered. I don’t count this dream as proof for the HDR and here is why I think so. At the time, I smoked marijuana on a daily basis so that could have skewed my perception a bit..or enhanced if you want to look at that way."

        Voi kuitenkin olla fiksumpaa laittaa hynänsä johonkin muuhun, ei välttämättä aineisiin tosin. Ihmeellinen "aikakone" sen sijaan näyttää aika tyyriiltä, pelkästään laite itsessään on seuraavan mukaan 360 USD; siihen päälle kasetit, taikavarvut ja muu krääsä niin päästään jo aika vaikuttaviin lukemiin:

        http://www.hdrenterprises.net/index.php?ImgName=d.Resonator Description (Page 3).gif

        No, tilauslomakkeessa on sentään mainittu Herran nimi, joten eiköhän liene Steve ihan rehellinen liikemies ;)


    • Mutta krääsähän maksaa itsensä takaisin kun käy tsekkaamassa esim. tulevaisuuden lottonumerot. En tiedä onko fyysisesti mahdollista mutta jonkinlainen kommentaarin uni- eli astraalimatka voisi olla mahdollinen, tiedän sen enneunista. Vielä laitteen esittelyvideo, eri asia mitä se sitten todistaa:

      http://www.hdrusers.com/hdr_movies.htm

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      30
      6282
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      14
      4744
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      41
      3304
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      62
      3141
    5. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      360
      1760
    6. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      11
      1578
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      72
      1408
    8. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      86
      1368
    9. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      241
      1318
    10. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      83
      1229
    Aihe