Asiakasta halventavaa palvelua

Yritykset jotka rahastavat asiakkaitaan omista virheistään, esimerkiksi väärintapahtuneesta laskutuksesta, tai neuvonta-, tai opastus-palveluista, soitettaessa asiakaspalveluun, väheksyvät ja pilkkaavat asiakastaan.
Esimerkkinä verkko-operaattorit, autokaupat, monet verkkokaupat, pankit, sähköyhtiöt, ym...

Monet lupaavat huipputuotteita ja ylenpalttista asiakaspalvelua edulliseen hintaan a´, mutta ennen kuin ko. laite, tai palvelu toimii luvatulla tavalla ja laskutus on luvatun mukainen täytyy soittaa ryöstävään riistopuhelimeen useita kertoja ennen kuin tuote ja laskutus toimii luvatulla tavalla, jos sittenkään.

Mielestäni tällä ei ole mitään tekemistä asiakaspalvelun kanssa, vaan tämä on törkeää asiakkaan pilkkaamista ja törkeää ryöstöä, halveksimista ja saattaa johtaa jopa piinaamisen asteelle, jos yrittää päästä erilleen tehdystä sopimuksesta sovitulla tavalla toimimattoman laitteen, tai palvelun ( tuotteen ) osalta.

2

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maskuonhuono

      Maskusta sitä saa. Asiakasta halventavaa "palvelua" nimittäin. Valehdellaan, eikä toimiteta tavaroita ajallaan.

    • Törkyturpa

      Huomasin tuossa vähän aikaa sitten, että Elisakin on alkanut laskutta palveluistaan. Ja viimeksi kun soitin Elisa Viihteen toimintahäiriöstä, niin hyvin ärhäkkä nuorimies yritti saada minut väen väkisin soittamaan siihen maksulliseen Oma Guru -palveluun,joka maksaa maltaita ja siellä saa roikkua tuarhan panttina kyllä monen kympin edestä. Kerran erehdyin sinne soittamaan ja ihan mitätön asia tuli maksamaan 80 €. Elisa Viihteen sopparissa kuitenkin lukee selvästi, että Elisa on vastuussa laitteissa ilmenvistä, sekä verkosta johtuvista vioista, joten niiden pitää kuulua myös Elisan maksuttomaan asiakaspalveluun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4397
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      111
      4219
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      43
      4120
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3968
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3394
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3279
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3261
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1602
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1150
    Aihe