Asiakasta halventavaa palvelua

Yritykset jotka rahastavat asiakkaitaan omista virheistään, esimerkiksi väärintapahtuneesta laskutuksesta, tai neuvonta-, tai opastus-palveluista, soitettaessa asiakaspalveluun, väheksyvät ja pilkkaavat asiakastaan.
Esimerkkinä verkko-operaattorit, autokaupat, monet verkkokaupat, pankit, sähköyhtiöt, ym...

Monet lupaavat huipputuotteita ja ylenpalttista asiakaspalvelua edulliseen hintaan a´, mutta ennen kuin ko. laite, tai palvelu toimii luvatulla tavalla ja laskutus on luvatun mukainen täytyy soittaa ryöstävään riistopuhelimeen useita kertoja ennen kuin tuote ja laskutus toimii luvatulla tavalla, jos sittenkään.

Mielestäni tällä ei ole mitään tekemistä asiakaspalvelun kanssa, vaan tämä on törkeää asiakkaan pilkkaamista ja törkeää ryöstöä, halveksimista ja saattaa johtaa jopa piinaamisen asteelle, jos yrittää päästä erilleen tehdystä sopimuksesta sovitulla tavalla toimimattoman laitteen, tai palvelun ( tuotteen ) osalta.

2

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maskuonhuono

      Maskusta sitä saa. Asiakasta halventavaa "palvelua" nimittäin. Valehdellaan, eikä toimiteta tavaroita ajallaan.

    • Törkyturpa

      Huomasin tuossa vähän aikaa sitten, että Elisakin on alkanut laskutta palveluistaan. Ja viimeksi kun soitin Elisa Viihteen toimintahäiriöstä, niin hyvin ärhäkkä nuorimies yritti saada minut väen väkisin soittamaan siihen maksulliseen Oma Guru -palveluun,joka maksaa maltaita ja siellä saa roikkua tuarhan panttina kyllä monen kympin edestä. Kerran erehdyin sinne soittamaan ja ihan mitätön asia tuli maksamaan 80 €. Elisa Viihteen sopparissa kuitenkin lukee selvästi, että Elisa on vastuussa laitteissa ilmenvistä, sekä verkosta johtuvista vioista, joten niiden pitää kuulua myös Elisan maksuttomaan asiakaspalveluun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      111
      7181
    2. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      59
      4777
    3. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4731
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      49
      3899
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3838
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      217
      3807
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      26
      3383
    8. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      51
      2741
    9. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      38
      2721
    10. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      39
      2317
    Aihe