Yritykset jotka rahastavat asiakkaitaan omista virheistään, esimerkiksi väärintapahtuneesta laskutuksesta, tai neuvonta-, tai opastus-palveluista, soitettaessa asiakaspalveluun, väheksyvät ja pilkkaavat asiakastaan.
Esimerkkinä verkko-operaattorit, autokaupat, monet verkkokaupat, pankit, sähköyhtiöt, ym...
Monet lupaavat huipputuotteita ja ylenpalttista asiakaspalvelua edulliseen hintaan a´, mutta ennen kuin ko. laite, tai palvelu toimii luvatulla tavalla ja laskutus on luvatun mukainen täytyy soittaa ryöstävään riistopuhelimeen useita kertoja ennen kuin tuote ja laskutus toimii luvatulla tavalla, jos sittenkään.
Mielestäni tällä ei ole mitään tekemistä asiakaspalvelun kanssa, vaan tämä on törkeää asiakkaan pilkkaamista ja törkeää ryöstöä, halveksimista ja saattaa johtaa jopa piinaamisen asteelle, jos yrittää päästä erilleen tehdystä sopimuksesta sovitulla tavalla toimimattoman laitteen, tai palvelun ( tuotteen ) osalta.
Asiakasta halventavaa palvelua
2
151
Vastaukset
- Maskuonhuono
Maskusta sitä saa. Asiakasta halventavaa "palvelua" nimittäin. Valehdellaan, eikä toimiteta tavaroita ajallaan.
- Törkyturpa
Huomasin tuossa vähän aikaa sitten, että Elisakin on alkanut laskutta palveluistaan. Ja viimeksi kun soitin Elisa Viihteen toimintahäiriöstä, niin hyvin ärhäkkä nuorimies yritti saada minut väen väkisin soittamaan siihen maksulliseen Oma Guru -palveluun,joka maksaa maltaita ja siellä saa roikkua tuarhan panttina kyllä monen kympin edestä. Kerran erehdyin sinne soittamaan ja ihan mitätön asia tuli maksamaan 80 €. Elisa Viihteen sopparissa kuitenkin lukee selvästi, että Elisa on vastuussa laitteissa ilmenvistä, sekä verkosta johtuvista vioista, joten niiden pitää kuulua myös Elisan maksuttomaan asiakaspalveluun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1192715Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701121Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2151119- 401035
- 61001
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38951- 36926
- 47904
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke123873Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36837