Viestien sisältö hukassa

paniikkia

Miten on mahdollista, että kaikkien sähköpostieni viestien sisällöt ovat kadonneet?! Niin uusien kuin vanhojen(joiden sisällöt on kuitenkin ollut olemassa) viestien kohdalla lukee "ei sisältöä". Nyton paljon äärettömän tärkeää tietoa hukassa!!! Onko jossain joku numero jonne voisi soittaa ja asiasta kysyä?

25

1033

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • metkaa

      Omia saapuneita sähköposteja on mös juuri nyt kadonnut. Mihin? Äsken oli tullut saapuneita viestejä 4 kpl, joissa ei ole sisältöä. Näiden saapuneiden viestien päivämäärätkin olivat osa viime vuoden puolelta. Kuka osaa selittää?

    • sellaastaelämöä

      Metkaa etten minä tiedä edes sitä mitä sähköpostia sinä käytät jotta voisin neuvoa.
      Varmaan siellä on menossa joku asentelu ja tulee kohta kuntoon, villi arvaus.

    • oioi

      Mulla sama suomi24.postissa.

    • Mulla on muuten ihan sama juttu. Ja kun Suomi24 asiaa kysyy on se kumma että vastauksia ei tule. Muut kyllä vastaa alta tunnin mutta ei nämä. Eikö nämä osaa vai eikö viitti? olette kuitenkin palveluammatissa niin luulisi olevan jotain rotia teidänkin toimissa. PRKL.

      • Ei mitään ongelmaa, sen kun jätät laskun maksamatta niin pitkäksi aikaa kunnes ongelma on ratkennut tai kunnes vastaaavat.


    • Sama täällä. Lähdekoodiakaan ei näy. Vain otsikot. Lähetetyt ovat hävinneet otsikoita myöten.

    • pottuuntunut

      Myös minä huomasin tänään, että posti ei toimi oikein. Minä avasin viestejä, niissä luki "Tässä viestissä ei ole sisältöä", vain mainokset jäi viesteihin. Ja osan viestejä jotka avasin, niistä hävisi lähettäjä ja otsikko, viesteihin tuli "tuntematon lähettäjä" ja "ei aihetta". Esim sähköpostilla tulleet laskut hävisivät. Käyttäjätuki on avoinna arkisin klo 10-14 ja puhelut maksullisia.

      • Surkeaa

        Sama täällä. Laskutkin hävisi. Ja kaikkea muuta tärkeää.


    • Sama täällä suomi 24

    • Ei saatana tule mitään
      Kukaan ei infoa missä mikä??
      Milloin aukeaa vai aukeaako enää???

    • folflwanl

      ei,toimi ei.Eilisestä saakka.

      • Sama juttu täällä. Pitäisi tehdä videohaastattelu ja sisältöä ei ole!! Luokatonta palvelua ja täytyy vain todeta, että Aller Media Oy:tä ei näytä vähempää kiinnostavan koko juttu. Kuten olen jo aikaisemmin maininnut kyseisen yhtiön osalta palvelu on olematonta ja asiakkaiden vähättely arkipäivää.
        Tiedonkulku ja asiakkaiden informoiminen on täysin hukassa.


    • nipottajako

      sama täällä v...tuttaa tämmönen....

    • eipä näytä toimivan...eikä viestit tule.

    • p..seestä

      liityn joukkoon,kaikki ...tanan tärkeät viestit ja liitteet hukassa kolmatta päivää,uusia ei ole tullut vaikka olis pitänyt,ei nyt tietty haittaa kun eihän niissä ole sisältöä....

    • Huolestunutkansalaineni

      Joo työ asioita pitäs tulla lähi päivinä liekö tullut jo.. Ei toimi sähköposti ku ei voi lähettää viestei eikä lukemaan.

    • Onko kellään uutta tietoa???
      Miten kauan joudutaan oikeasti odottamaan???

    • masaMyyrä

      10.4.2016
      suomi24 sähköposti ei toimi.eilisestä lähtien mykkä. ei näytettävää viestin sisältöä.laittakaa infoa palvelulomakkeella.

    • Kyssäri

      Kun poistan viestit, ei niitä voi avata roskakoristakaan, vaikka se näyttää niiden lukumäärän.

    • dgg

      sama ongelma täälläkin, ollut jo muutaman päivän. vieläkään ei tomi. :(

    • 9-11.4

      missä on kaiiki la-su sähköpostit? vanha posti nyt saa auki, mutta viivettä kuinka kauan???

    • Tuleeko ne muka näkyviin mitkä on pe-su lähetetty??en ainakaan ole saanut ainuttakaan?!!!

    • Kansa

      Nimien kerääminen kansalaisaloitteeseen kansanäänestyksen järjestämiseksi metsähallituslain kumoamisesta on alkanut.

      Käykää allekirjoittamassa!

      Aloitteen voi allekirjoittaa oikeusministeriön ylläpitämässä palvelussa: https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1986

      Uusi metsähallituslaki yhtiöittämisineen ja kolmansine taseineen on ilmeinen uhka Suomen luonnolle. Perustuslain 20 §:n mukaan vastuu luonnosta ja sen monimuotoisuudesta kuuluu kaikille.

      Suomen kansalaisina tunnustamme tämän vastuun ja vaadimme, että meitä kuullaan yhteistä ympäristöämme koskevassa päätöksenteossa.

      Kansalaisaloite on lakiehdotus kansanäänestyksen järjestämiseksi uudesta metsähallituslaista. Äänestyksessä esitettäisiin seuraava kysymys: ”Kannatatko uuden metsähallituslain kumoamista?” Äänestäjän tulisi vastata kysymykseen joko "KYLLÄ" tai "EI".

      Kansalaisaloite koskee nimenomaan kansanäänestyksen järjestämistä, koska ei ole mitään syytä uskoa, että nykyeduskunta kumoaisi uuden metsähallituslain uudessa käsittelyssä. Perusteluthan kaikuivat nytkin kuuroille korville.

      Sen sijaan poliittisten päättäjien olisi lähes mahdoton olla kunnioittamatta kansanäänestyksen tulosta. Äänestys kertoisi yksiselitteisesti, hyväksyvätkö suomalaiset uuden metsähallituslain.

      Lisäksi kansanäänestys on ainoa tapa punnita lain legitimiteetti tilanteessa, jossa lainsäädäntöprosessi ei vastannut avoimen demokratian vaatimuksia. Esimerkiksi yhtiöittämisen välttämättömyyttä korostavat perustelut eivät pitäneet paikkaansa.

      Edustuksellinen demokratia ei tarkoita sitä, että vaalien jälkeen valtapuolueilla olisi neljä vuotta aikaa toteuttaa visioitaan muusta yhteiskunnasta piittaamatta. On äärimmäisen vaarallista, jos lainsäätäjät eivät välitä tosiasioista eivätkä kansalaisten, alueiden, asiantuntijoiden, järjestöjen ja asiantuntijaorganisaatioiden vastalauseista.

      Jos me hyväksymme tämän nyt, kun vaakakupissa on kolmannes Suomen pinta-alasta, yhteinen kansallisaarteemme, mitä voimme odottaa tulevaisuudessa tapahtuvan?

      Kansalaisaloitteen yksityiskohtaiset perustelut löytyvät allekirjoituspalvelusta sekä Minimahdin artikkelista. Levitä alussa olevaa allekirjoitus-linkkiä tai artikkelia nimikeräyksen alkamisesta: https://goo.gl/0IQuM0

      Käydään siis töihin: allekirjoittakaa & jakakaa tietoa. Annetaan aloitteelle lentävä lähtö!

      Kiitos kaikille & keväisiä päiviä!

    • Pienenlapsenäiti
    • 622662

      Niin onhan se mahdollista. Minultakin katosi kaikki yht,äkkiä. kaikki entiset kansiot. Itse en tehnyt mitään vahingossa, kukaan toinen ei pääse postiini. olen lähettänyt viikon ajan sähköpostia ja soittanutkin suomi24, ei vastausta. Palauttakaa postini pian, te pystytte siihen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      32
      2152
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      116
      1828
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      77
      1581
    4. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      67
      1207
    5. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      160
      1192
    6. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      1036
    7. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      48
      1033
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      64
      994
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      62
      917
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      28
      900
    Aihe