Miten ihmeessä erääseen eteläsuomen kartingseuraan on taas onnistuttu valitsemaan idiootti diktaattori johtajaksi? Seuralla on kyllä pitkät perinteet paskoista valinnoista.
Omaa etua ajetaan muista välittämättä. Taitaa joku rengaskauppiaskin sponsoroida.
Miten ihmeessä taas.
Äsöaiei
2
460
Vastaukset
- LopetaItkuJaOsallistuIte
Tekstistä päätellen, kirjoittaja ei taida olla hallituksessa. Joten kannattaisko olla seuraavassa kokokouksessa paikalla kun hallitusta valitaan. Niin saatttaisit tulla valituksi ja saisit äänesi kuuluviin ja pääset vaikuttamaan asioihin.
Muutamissa seuroissa ja eri lajeissa olleena niin aika vähissä on ne vapaaehtoiset toimihenkilöt, mutta ruikuttajia kyllä löytyy. - SennaAy
Eikö mennyt mielesi mukaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2619368IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3176544Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?691534Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61371Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921185- 1091141
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut72993Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin42841Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23736MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311718