Vakauslaki

viksorku

Monelle rakentajalle tuntematon käsite.Rakentaja ostaa maaaineksia.laskun mukana vaaka laput.Voitko olla varma oletko saanut oikea määrän esim.sepeliä.Ehkä sait 38tonnia vaikka vaaka lapussa on40tonnia.Maksoit 2tonnista ilmaa.Joka myy kaupallisessa tarkoituksessa vaaka on lain mukaan kaliproitava 3vuoden välein.Monessa maansiirto firmassa tämä tarkistus on jäänyt tekemättä.Voitte pyytää esittämään tämän vakau todistuksen.Aijonkin pyytää poliisia tekemään tämän tarkistuksen.Ne on laissa velvoitettu tähän.Tässä toiminnassa on petoksen tunnus merkit.Itse en mäksa tyhjästä.Moni on täällä Jyväskylän seudulla joutunut maksamaan TYHJÄSTÄ.Ja seuratkaa tunteja maksattavat myös turhaan.Rakentamisessa pitää olla tarkkana tekee monen tonnin tilin.

3

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Todpolpet

      Aivan.Taannoin hedelmä vaaka oli uutisissa.Ostit 4omenaa mutta maksoit viidestä.Eli tyhjästä.Maanrakennus puolella on helppo huijata jos haluaa.Olemattomia kaivuri tunteja kaksois laskutus.Eli kaivuri seisoo ja kuski vaikka tiivistää täryllä pohjaa.Molemissa töissä tunti veloitus juoksee.Soraa maksatetaa olemattomista kuormista.Näitä esimerkkejä on ja näin käytännössä toimitaan.Monta riita tapausta olen ollut selvittämässä.jotkut fiksut laittaa vaikkapa appiukon kirjan pitäjäks työmaalle.seuraa tunnit ja kuittaa tulevat työmaa tavarat.Ei yrittäjä saa ns.tippiä.Olen itse maapuolen töissä ja tätä seuraan Jyväskylässä.

      • lkjhghlkj

        Sekö on parempi, että kuski möllöttää kopissaan ja hommat etenee vähän rauhallisemmin? Näinhän se toki yleensä meneekin.


    • valvottava

      Jos rakentaminen on parin soratonnin hinnasta kiinni, niin jättäisin aloittamatta.
      Rakentamisessa kaikkein tärkeintä on se, että hommat sujuvat jouheasti ja työ etenee aikataulun mukaan. Jos hamman saa toimimaan silloin tällöin vähän katsomalla laskutusta sormien läpi, niin antaa mennä. Kaikki ovat tyytyväisiä. Toki selviin vedätyksiin kannattaa puuttua ja heittää ukot samantien ulos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      336
      11534
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      38
      3507
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      79
      3067
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      103
      2805
    5. 92
      2676
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      50
      2495
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      158
      2419
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      275
      2304
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1491
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      14
      1460
    Aihe