Meidän hiirien häkissä on ihan pieniä ruskeita/harmaita liikkuvia juttuja:( Ajattelin että voisiko johtua heinästä mikä ei ole niin kovin laadukasta vai mistä? Aikasemmin en niitä ole huomannut, mutta pari päivää sitten huomasin kun katsoin tarkasti häkissä olevan pahvilaatikon pintaa. Ovatko vaarallisia? Ja mitä pitäisi tehdä?
Pikku ötökät kesyhiirien häkissä
Tyttöhiiret
3
240
Vastaukset
- Sedä
Todennäköisesti ovat tulleet heinän, purun tai kuivaruuan mukana. Tarkista pussit onko niissä elämää. Kuivaruoka kannattaa varmuuden vuoksi pakastaa ennen käyttöä muutamaksi päiväksi. Todennäköisesti ei ole hiirille vaarallisia, mutta kannattaa seurata ettei niiden turkeissa ala näkyä mitään loisiin viittaavaa ongelmaa.
Okei. Kiitos paljon:)
- Etälamautin
Mulla aikoinaan tuli hamsterin ruoan mukana, sen jälkeen oon aina pistäny ruoat pakkaseen, tälleen ötökkäkammosena ei ollut kiva kokemus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521171
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.901147Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171030- 17868
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45783Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112758Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64712- 12697
- 38599
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..70581