Onko millään valmistajalla semmoista suhkukaappia minkä voisi asentaa samaan tilaan saunan kanssa eli kestäviisi kuumuutta sen 80-100 astetta ? Olen monenlaisia rautakaupoissa katsellut mutta lasisissakin malleissa on paljon muoviosia esim saranoissa ja lasien kiinnityksissä, mahtaako kestää? Jos jollain on tietoa tai kokemusta niin laittakaa tietoa? Kiits :)
Vastaukset 4
- rkpsh
Ei varmaankaan ole , koska niissä on yleensä aina semmoisia muoviosia mitkä ei saunan kuumuudessa kestä .
- mökkilöylyttelijä
Yhdellä kesämökillä kerran näin lasisen suhkukaapin saunassa, siellä saunassa oli ns. kesävedet(vesilinjat tyhjennettiin talveksi) omasta kaivosta ja pukuhuoneen puolella oli pieni lämminvesivaraaja. Kyllä se kaappi ainakin kuumuutta kesti koska oli ollut siellä vuosia, en tiedä minkä valmistajan tekele oli.
- Osa-aikaeläkeläinen
Heitähän pallo valmistajalle, esim. sanka oy. Ei mene arpomiseksi.
- timvonen
mulla on kylpyhuoneessa kaappi, jossa on kiuas...ja siinä on lauteet jotka käännetään seinälle kun aletaan suihkutella. haluisin tietää paljonko lauteet kestää painoo..onhan se selllainen 50 kg vehje..ehkä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901379
- 46748
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit65687- 87678
- 20669
- 53618
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o133597- 51592
- 47591
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde61571