Kuumuuden kestävä suihkukaappi?

Saunaansuihku

Onko millään valmistajalla semmoista suhkukaappia minkä voisi asentaa samaan tilaan saunan kanssa eli kestäviisi kuumuutta sen 80-100 astetta ? Olen monenlaisia rautakaupoissa katsellut mutta lasisissakin malleissa on paljon muoviosia esim saranoissa ja lasien kiinnityksissä, mahtaako kestää? Jos jollain on tietoa tai kokemusta niin laittakaa tietoa? Kiits :)

4

2821

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rkpsh

      Ei varmaankaan ole , koska niissä on yleensä aina semmoisia muoviosia mitkä ei saunan kuumuudessa kestä .

    • mökkilöylyttelijä

      Yhdellä kesämökillä kerran näin lasisen suhkukaapin saunassa, siellä saunassa oli ns. kesävedet(vesilinjat tyhjennettiin talveksi) omasta kaivosta ja pukuhuoneen puolella oli pieni lämminvesivaraaja. Kyllä se kaappi ainakin kuumuutta kesti koska oli ollut siellä vuosia, en tiedä minkä valmistajan tekele oli.

    • Osa-aikaeläkeläinen

      Heitähän pallo valmistajalle, esim. sanka oy. Ei mene arpomiseksi.

    • timvonen

      mulla on kylpyhuoneessa kaappi, jossa on kiuas...ja siinä on lauteet jotka käännetään seinälle kun aletaan suihkutella. haluisin tietää paljonko lauteet kestää painoo..onhan se selllainen 50 kg vehje..ehkä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1379
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      46
      748
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      65
      687
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      87
      678
    5. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      669
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      133
      597
    8. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      592
    9. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    10. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      571
    Aihe