Juttuseuraa?

Jenna-XXXX

Tahtoisin jutella muiden uskovaisten bi- ja lesbo tyttöjen/naisten kanssa. Ikähaarukka on siinä 17-30v. Itse olen tänä vuonna 17 vuotta täyttävä tyttö Varsinais-Suomesta. Olen naisellinen, evl, lesboromanttinen aseksuaali ja haaveilen sairaalapapin urasta. Toivoisin löytäväni kaverin joka olisi evl, lesbo/bi/aseksuaali/pan, naisellinen (en vain voi sille mitään etten saa mitään makua siihen että jonkun täytyy näyttää pojalta tai käyttäytyä kuin poika) ja fiksu syvällinen keskustelija. Mielellään (ehkä) haaveilisi työstä seurakunnan parissa.

Haen siis VAIN kaveria. (Se on eri asia jos siitä jotain suurenpaa tulee, mutta enpä usko.) En kuuntele yhtään perverssien juttuja eli jos alat ehdottelemaan tai puhut muuten vaan seksistä niin katkaisen yhteyden sinuun välittömästi ilman ilmoitusta. Kaikki seksuaalinen kuvottaa minua ja minusta sinun tulee tietää tämä jos otat minuun yhteyttä.

Jos koet olevasi etsimäni ihminen niin ota rohkeasti yhteyttä!

Kik: jenna_xxxx_

8

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • XXEF

      Onks sul ig ? Oon 15v lesbo ja joo tiiän sanoit et 17-30vuotiaat mut olisko se niin paha jos siis ihan vaan kaverina jutellaan. En ite tunne ketään homoa/lesboja ja olis Jotenki helpompi jutella ihmisille joka ei olis hetero sillä oon niin täynä sitä "kato tota jätkää liian hot" (en ole kertonu kavereilleni vielä et oon lesbo , mut vanhemmat kyl tietää) ja joo ymmärrän kyl jos sanot et oon liian nuori mut aattelinpahan viel kysyä.

      • jenna-XXXX

        Ikähaarukka on suuntaa antava. Tulen yleensä paremmin toimeen itseäni vanhempien ihmisten kanssa, koska olen melko vakava. Mutta ikä on numero, koskaan ei tiedä miten tulee toimeen. Instagram-nimeäni en mielellään jakele netissä, mutta jos haluat niin voisit itse laittaa instagram-nimesi niin otan yhteyttä.


      • XXEF

        Mä voin nopee tehä toisen ig käyttäjän koska en haluis antaa sitä netissä kuten sanoin en ole kertonut vielä kavereille suuntautumistani ja jos ne näkis mun ig nimen tääl niin vois olla aika yllätys. Eli siis jos käy teen toisen ig:n ja laitan tänne sen nimen ja sit follaat ja kerron sit direktis mun oikeen käyttäjän nimen.


      • Jenna-XXXX
        XXEF kirjoitti:

        Mä voin nopee tehä toisen ig käyttäjän koska en haluis antaa sitä netissä kuten sanoin en ole kertonut vielä kavereille suuntautumistani ja jos ne näkis mun ig nimen tääl niin vois olla aika yllätys. Eli siis jos käy teen toisen ig:n ja laitan tänne sen nimen ja sit follaat ja kerron sit direktis mun oikeen käyttäjän nimen.

        Kyllä tämä käy.


      • XXEF

        Joo mä tein äsken sen käyttäjän ja se käyttäjänimi siis on : finnishgirl01 Siin on Se status jos on 3 emojia.


      • Jenna-XXXX
        XXEF kirjoitti:

        Joo mä tein äsken sen käyttäjän ja se käyttäjänimi siis on : finnishgirl01 Siin on Se status jos on 3 emojia.

        Laitoin sinulle viestiä.


    • PhoenixDivergent

      Moi Jenna!
      Eksyin tähän tekstiisi, ja ajattelin laittaa viestiä. Olen gray-aseksuaali, vaikkakin heteroromanttinen sellainen. Teen ev.lut.seurakunnalla töitä nuorisotyönohjaajana ja ajattelin, että jos haluat jutella uskoon, aseksuaalisuuteen (tai vaikka lesbouteenkin), seurakunnan työhön tai mihin tahansa liittyvistä asioista, niin laita ihmeessä mulle sähköpostia (en ole kikissä :/). Olen tosin juuri tuossa sun ikähaarukan ylärajalla eli täytän kesällä 30, mutta jos kaipaat vähän aikuisempaa näkemystä asioihin niin mielelläni jutustelen. Haluaisin kuitenkin pysyä anonyyminä, joten en ehkä kovin läheistä ystävyyssuhdetta pysty tarjoamaan, mutta jutella voin mielelläni ja jos vaan voin mitenkään auttaa jossain niin hyvä. :)

      Sähköpostia mulle voi laitella osoitteeseen: [email protected]

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2346
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      120
      1923
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      92
      1509
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      138
      1459
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1276
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      74
      1268
    7. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      22
      1160
    8. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1141
    9. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1097
    10. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      38
      1042
    Aihe