Minusta kauniisti tehty vaikka onkin virtuaallinen..kuitenkin siinä näkee sitä välittämistä ilman provoa! tms.
Itse uhreille vain kohditettu ja omaisille!
Itse uhreille vain kohditettu ja omaisille!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Joku sytytti kynttilän, jossa kauniisti luki "Haistakaa paska".
olipas alhaista..onneksi en ole nähnyt..luulisi että tuollaiset poistetaan.....mutta onneksi enemmän kuitenkin asiallisia..tuskin yhden tyhmän komenttin takia kannattaa surra kenenkään..moni kuitenkin muistanut heitä "aidosti" ... upeata!
Joka päivä lehdistä saamme lukea jonkin ihmishengen menetyksestä liikenteessä tai muussa onnettomuudessa tai väkivaltateossa.
Sytyttäkäämme kynttilät myös näille ja pidetään hiljaiset hetket myös.
Aivan yhtä suuri suru on, jos kuolee Tihumaassa tai kotomassa.
kyse nyt katastrofista missä meni monta tuhatta sataa ihmishenkeä hetkessä! huom. tuhansia!.
Ei kenenkäään kuolemaa ja surua voi vähentää..mutta terve järki tässäkin.
huomioiden myös muut onnettomuudet, jotka kohtaavat niin suomalaisia ja ulkomaalaisia (joita ei lähdetty lentokonein pelastamaan).
Mistä kukin sitten olikaan..että selviytyneet kotimaahansa nämä!
Ainahan hyvä vertailla?
kyllä kaikki uhreja ajattellee ja tapahtumaa vakkei sitä tahtoiskaan..itselle kyllä kolahti ja pahasti..sen luokan katastrofi ettei kaikki edes sitä pysty sitä käsittää..
Pidä sinäkin heartti vähän taukoa, mene keräämään vaikka rahaa SPR:lle, niin saisit purkaa siihen noita yliäidillisiä tunteitasi!
ei elämäni ole vain tätä :)) todellakaan :) ja tuskin yliädillinen olen , kaikilla oma tapa ilmaista asioita :) kuten sinullakin järkimies! =)