Olemme pakotettuja lyhentämään takuuta 2 kuukauteen. Korjauskustannukset on muodostuneet kestämättömäksi ja tulossa olevat valtavat oikeuden käyntikulut korvaus velvollisuuksineen uhkaa jo VW konsernin olemassa oloa. Toivomme ymmärrystä jotta voimme tulevaisuudessakin maksaa Saksan valtiolle mahtavat osinkot ja jotta tämä meidän natsi perintömme eijoutuisi mieron tielle jopa Kiinalaisille . huh huuh kun ihan puistattaa.
Klonkswaagen tiedotus
Hans-Klonksu
8142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei siihen kahta kuukautta tarvita, että asiakkaan perävalot häviää näkyvistä? Tuotteellamme on takuuaikaa sen työvuoron ajan, jolla se on ajettu myyntinäyttelystämme ulos. Emme voi vastata sellaisesta tuotteesta, jolla on ajeltu ties missä. Ja kuka on ajanut ja koskenut? Tai jakoavaimella väännellyt muttereista ilkeyksissään, ja siten vioittanut herkkiä moottorinosia. Ja räkinyt tuulilasiin. Joku hullu hakannut marketin parkkipaikalla ostoskärryllä lokasuojat lommolle. Millä perusteella meidän tulisi ilmaiseksi korjata em. ilkivallan seuraamukset? Miksi?
No entäs edes ne päästöt? Milloin korjataan? Vai meneekö sekin asiakkaan huolimattomuuden piikkiin?.....
Pari keskimmäistä mäntää veke ja ajelet 50 KM//h niin päästöt voi olla kohillaan , ihan sama mitä ne on , joka merkki valehtelee!
Korjaus tiedotteeseemme.
Takuu onkin pakko lyhentää yhteen viikkoon. Valitamme.
Ruotsissa ambulanssiyrittäjä on tuskaantunut Volkkareihin, jotka kestävät ammattikäytössä vain 80.000 km, sitten paaliin.
En ambulans byts normalt efter tre år, då har den gått mellan 30 000 och 35 000 mil. På vissa modeller som används i Borås håller dock inte motorn mer än 8 000 mil. "Det är en svaghet", säger verksamhetschefen.
Håkan Rosenqvist. Ambulanssjukvården på Säs har ett 30-tal fordon. Samtliga har både styrkor och svagheter. En modell, den fyrhjulsdrivna VW Transporter, har större problem än de andra med motorn.
– VW har haft en tendens att motorn inte håller, säger Monica Hjelmgren, verksamhetschef för Säs ambulanssjukvård.
Hon kan inte säga exakt hur många av VW:s fordon som man tvingats byta motor på, men det rör sig om ett flertal.
– Vi har fått byta motor regelbundet efter omkring 8 000 mil, säger hon.
Ansvariga på Volkswagen är medvetna om problemen och tar dem på största allvar.
– Det stämmer att vi har haft en del driftstörningar gällande våra ambulanser.
http://www.bt.se/boras/sarbarheten-pa-sas-ambulanser-en-svaghet/
Uskokaa jo. Nää trollit on umpityhmiä ja samat jutut kiertää kehää, kuin marsu pyörässään. Hohhoijaa.
Hyvää ei saa halvalla, volkkarin saa todella halvalla, mutta varo, ylläpito voi maksaa kymmeniä tuhansia, yksi volkkari voi tarvita 5 uutta moottoria, 5 uutta dsg vaihteistoo ja korin ruostevaurioiden kalliit korjaukset, halvemmaksi tulee ostaa oma taksi.
...ja kaupan päälle huijari liikkeen asiakkuuden..........