uskon ja tiedän tuon
synnin palkka on kuolema
marjomaa
17193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Elämässä ei selviä hengissä
https://www.youtube.com/watch?v=I14pzSm_y6Q
Henki lähtee vaikka eläissään ei syntiä tekisi.
Kaikki elollinen kuolee ja jatkaa elämäänsä seuraavissa sukupolvissa. En usko noihin syntijuttuihin.
kuis tollai ku on tullut otettua himppa ennakkoja niinkos harrastettuu än äs esiaviollisia lipaisuja, taisi mennä seksinkin puolelle, ehkei kukaan nähny, peiton alle pimiään. nuorena. oliks se syntii? mä kyl sain ja naisest en o ihan varma? kyl se äänteli että hengissä oli ja henkiin jäi. et muuta palkkaa en saanu.
Huonot on palkat synnintekijöillä
Mielikki-neito ei ole vielä perimmäistä totuutta saanut ymmärtää. Ei ihminen kuole. Kyllä me fyysisesti kuolemme ja se on syntiinlankeemuksen rangaistus.
Onneksi Kristuksessa on tarjolla iankaikkinen elämä.
Jumala on rakastanut maailmaa niin paljon, että antoi ainoan Poikansa, jottei yksikään, joka häneen uskoo, joutuisi kadotukseen, vaan saisi iankaikkisen elämän.
"Ei Jumala lähettänyt Poikaansa maailmaan sitä tuomitsemaan, vaan pelastamaan sen. Sitä, joka uskoo häneen, ei tuomita, mutta se, joka ei usko, on jo tuomittu, koska hän ei uskonut Jumalan ainoaan Poikaan. Joh. 3: 16 - 18
Ei ole Jeesusta näkynyt Israelissa, ei Syyriassa, ei Irakissa...Onks tietoo missä päin se pyörii nykyisin? Kiireinen kaveri kun ei ehdi konflikti alueille? Joo ja enää ei tarvii ratsastaa Aasilla, on nopeampia kulkuneuvoja.
On jokaisen vakaumusta tulee kunnioittaa.
Arvostan jokaisen vakaumusta, varmaan siitä saa voimaa ja lohtua.
Itsekin rukoilin kun lapseni sairastui syöpään, ei ollut enää muuta mihin turvata kun lääketiede ei enää voinut auttaa.
Ihmisellä on jokin sisäänrakennettu tarve uskoa johonkin korkeampaan ja kaikkivoipaan, varsinkin hädässä.
Maailma on mitä on, monilla ihmisillä elämä on liian hirveää, ei uskalla edes ajatella kaikkea kärsimystä mitä maailmalla on, kun ei kuitenkaan voi auttaa. Tahtoo mennä usko kaikkivaltiaan oikeudenmukaisuuteen jopa olemassaoloon.
" Ei kuolema ole mikään rangaistus joka ylhäältä annetaan. Se on ihmisen ihana oikeus väsynäänä nukahtaa. " - Joten et tiedä uskomisesta nyt puhumattakaan.
Näin olen antanu itteleni kertoa,kiirastulet on maanpäällä ja se kuolema on vapauttaja.
Jooo, ollahan samoilla aaltopituuksilla.
En pelkää kuolemaa, se on yhtä luonnollinen asia kuin syntymä. Vaikka en pelkää kuolla, rakastan elämää, toivon monia terveitä vuosia.
Jos ei olisi kuolemaa ei olisi elämä syntynytkään, evoluution edellytys.
TÄMÄ TAPPAA VARMASTI,,,
---
Eduskunta on tullu hulluksi,
ne nostaa omia palkkojaan 200-2000 euroon kk
tommonen synti tapaa nyt varmasti koko eduskunnan,
-
rikollisia näyttävät olevan aivan kaikki,
-
Sipilä ensinoksaa,
onhan hän päämisterin tehtävissä,
nyt olisi viimen mahdollisuus osottaa REHELLISYYTTÄ kansaa kohtaan
ministerit ja kaikki eduskunnassa istuvat peruisivat omat palkankorotuksensa kokonaan,
ON AIVAN ÄLYTÖNTÄ heille notaa palkoja kun kaikilta muilta leikataan,
kyvyävoiki, OLETTEKO TULLU TÄYSIN HULLUKSI,,
koska kaikilta muilta kansalaisilta köyhiltä työntekijöiltä ja eläkeläisiltä kynitään viimesetki pennoset valtion kirstuun,
Heräsitkö kuolleista
Ei: vaan hän heräsi horroksesta johon mielialalääkkeet olivat hänet pökerryttäneet. Se tapahtuu 4 kertaa vuorokaudessa ja vielä kuolan valuessa hän ryntää palstalle.