Risto Mäkisen kohtalo

Terveyspalveluiden toimitusjohtaja ja kehittäjä Risto Mäkinen taidettiin pakottaa valitsemaan eroamisen tai irtisanomisen väliltä.


Kenen on vastuu?
142835
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Sillä joka puhaltaa.....

Äänestä

Kiemunki on Mäkisen erottamisen taustalla, ei naamataulu mielyttänyt pitkälettiä. Kun ei muu auttanut niin laitettiin Limberg vääristelemään sairaalan talous lukuja. Näin kiero on tämä meidän liehulettimme

Äänestä
  • Voi jumalauta! Eikö härskiydellä ole mitään rajaa.

    Äänestä

Hämeenlinna on SUOMEN SAIRAIN kaupunki ylivoimaisesti.

Äänestä
  • Sairain on ja täällä sairaat esillä. Halpaa hullujen hoitoa.

    Äänestä

  • Ai hei sullekin.

    Äänestä

Mäkinen sanoi virkamiehille ja poliitikoille juuri niin kuin asioista ajatteli, eikä kumarrellut mihinkään suuntaan. Lindberg oli suurin Mäkisen vihollinen ja Nurmikari säesti mukana, kun he mollasivat HML Terveyspalveluiden johtajaa Mäkistä sekä hänen ydintiimiä ja sen tuloksia. Esille tuotiin ainoastaan negatiivisia asioita ja vääristeltiin tilannetta huonompaan valoon niin paljon kuin pystyi. Tämä jos mikä on ollut henkilöstön kiusaamista, tiedoksi vaan kokoomuksen Ja demareiden luupäille, etenkin Sarille ja Iisakille sekä Isotuholle. HMLssa saa kiusata henkilöstöä ihan vapaasti, jos on kokoomuksen ja demareiden johtoklikin suosiossa. Sari ja Iisakki hyväksyvät tällaisen toiminnan takuuvarmasti, kunhan heitä viisaammat ja itsenäisesti toimivat ja ajattelevat tahot saadaan nuijittua maanrakoon. Sen vuoksi myös Lulua ja Karia kohtaan on käynnistetty häikäilemätön ja epäoikeudenmukainen ajojahti.

Äänestä
  • Poliisi on käynnistänyt Karia ja Lulua kohtaan häikäilemättömän vainon.

    Äänestä

Täällä on meno aika villiä sosiaali- ja terveyspuolella. Nyt on tainnut käydä vähän niin, että on paikalliset säätäjät saaneet säätää turhan rauhassa turhan pitkään - näiden palvelujen alkuperäinen tarkoitus on hämärtynyt.

Äänestä

Pitäisikö Kiemungin kantaa vastuu ja erota?

Äänestä
  • Mielestäni kyllä.

    Äänestä

  • Poliisihallinto tutkii jo perzuikkeja.

    Äänestä

  • Tutkivat siis itseään?

    Äänestä

Lindbergiä ja Nurmikarin touhut pitäisi tutkia läpikotaisin. He kiusasivat Terveyspalveluiden henkilöstöä todella rankasti ja pitkäkestoisesti. Kaikki oli heidän mielestään perseellään niin kauan, kun Mäkinen saatiin väärillä todisteilla järjestettyä ulos toimestaan. Mäkinen oli liian kova luu ja oli paljon ammattitaitoisempi ja älykkäämpi kuin em. herrat ja sehän ei tietenkään sovi. Sari ja Iisakki uskoivat herrojen valehtelut täysin ja antoivat Mäkiselle kenkää täysin väärin perustein. Näin se homma sujuu HMLssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


albion123 kirjoitti:

Terveyspalveluiden toimitusjohtaja ja kehittäjä Risto Mäkinen taidettiin pakottaa valitsemaan eroamisen tai irtisanomisen väliltä.


Kenen on vastuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu