MONDEO 2001 DIESELIN SIVUÄÄNI

Tietääkö joku mistä voisi johtua jurnuttava sivuääni joka alkaa aina välillä matalilla kierroksilla esim. vitosella 80 km/h.
Se jurnuttaa minuutin tai pari ja loppuu itestään.
3782
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jeps,sen vian syy löytyy sanast FORD

Äänestä

Moi!

ford liikkeillä on lääke kyseiseen vikaan tai ominaisuuteen. Ahtimen putkeen laitetaan uudenmallinen pidike tai muutetaan sen asentoa. Kyllä kurlutukset loppuvat (kust. n 50,-)

Ajomukavuutta pikkurahalla...

Äänestä

Tsekkaappa vetonivelet,ne ainakin ääntää ajettaessa "liian" alhaisella nopeudella "liian" isolla vaihteella.Mielestäni 80 on liian alhainen nopeus 5-vaihteelle,joka on Fordissa ylivaihde.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


deenaku kirjoitti:

Tietääkö joku mistä voisi johtua jurnuttava sivuääni joka alkaa aina välillä matalilla kierroksilla esim. vitosella 80 km/h.
Se jurnuttaa minuutin tai pari ja loppuu itestään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu