Mitä arviotte hinnaksi -90 luvun ajamattomalle mankille?
Mm. Penkin suojamuovit paikallaan...
Kaikki paperit löytyy, kuitteja myöden, jäänyt vain vajaan käyttämättömänä.
Ajamaton -90 luvun manki
20
1596
Vastaukset
- mikälieonkaan
Jos manki ei ole koskaan ollut rekisterissä (tai siihen aikaan vakuutuksessa), niin kannattaa ihan ekana selvittää rekisteröinnin mahdollisuus.
Se ei nimittäin ole ihan helppoa, mutta jos on ollut ajossa, niin ei mitään ongelmaa.
Hinta on tuommoiselle hankala määritellä.
Hintamäärittelyssä mennään sinne täsmäostajan tunne- ja haluosastolle aika rankasti.
Kuinka paljon joku haluaa ko. mankia, niin sillä se hinta määritellään.
Jos on oikeasti ajamaton ja mahdollisuus rekisteröidä, niin ei sitä alle 2000€ kannata myydä ja ehkä laajentaisin kauppaa suomen rajojen ulkopuolelle.
Ulkomailla ymmärettään paremmin asoiden päälle ja siitä myös maksetaan paremmin.- juntitvituttaa
Ei tuommoista suomessa voi myydä, täällä kansasta 97% on kusipäisiä, perseaukisia juntteja, jos aloittajalla tosiaan on moinen harvinaisuus (noita tuskin pilvin pimein on täysin alkuperäisinä käyttämättöminä) kannattaa markkinoida vain muualle maailmaan, josta löytyy keräilijöitä aivan kaikelle ja myös rahaa. Esim, nettimotosta saat vaan perseaukisten idioottien ääliömäisiä yhteydenottoja.
"Ulkomailla ymmärettään paremmin asoiden päälle ja siitä myös maksetaan paremmin."
Se on muuten juuri näin. - Ajamatonmanki
Kiitoksia kommenteista.
Tosiaankin tämä harvinaisuus on ajamaton ja rekisteröimätön.
Tai on sillä 3m ajettu, kärristä talliin ;-) mittari 0000
Säilössä lämpimässä tallissa kaiken muun rojun takana..
Ajatuksena marinoida vielä 10-15 vuotta ja laitta lihoiksi. - mikälieonkaan
Kannattaa silti käydä kysymässä sitä rekisteriröintimahdollisuutta.
- kdrts
Polta se vitun mopos.
- Urpovtu
Wtf?
- myyjä---
Tuommoisen arvo on noin 300 euroa.
- köyhätharmina
" täällä kansasta 97% on kusipäisiä, perseaukisia juntteja"
Harmi kun sosiaalihuolto maksaa näille mulkuille netin, niinkuin myyjä---:n tapauksessa.
- Monkeykö
Marinoi ihmeessä vielä, minullakin on pikkutankkinen, alkuperäinen -78 vuosimallia oleva enkä myynyt sitä kolmellakaan tonnilla vaikka raha tarjottiin kouraan. Ja kyseessä siis ajettu laite ja ajan patinoima.
- arvoajaarvoa
Kukahan sen ostais?
- kökkötraktorix
Hinta riippuu ostajan tahdosta palata nuoruutensa kohokohtaan eli uuden Honda Monkeyn omistamiseen. Joku voi maksaa tuhansia, kun viitsit mainostaa sitä nettimoton palstalla pari vuotta. Jos on kiire, laita huutonettiin, joskus siellä on yllättäen rahamiehiä. Huutokaupassa on riski, että menee liian halvalla, jos ei laita hintavarausta.
- TuliJo
Saat suihinoton Monkeystas.Huoltomieheltä, siltä hikiseltä.
- Jutustelija1
Siis tuohan on kullan arvoinen, älä ihmeessä anna kelleen ellei lado vähintään tonneja tiskiin ja mielellään reilusti. Itse säilyttäisin jatkossakin ja vanhana ukkona nauttisin kun omistaisin jotain mittaamattoman arvokasta. Se on vielä joku päivä kymppien peli kun pidät koskemattomana.
Tuosta voi katsella meikäläisen vanhoja vermeitä: http://mattiviikate.blogspot.fi/
Tuossa vielä suorat linkit niihin juttuihin joissa on kuvia prätkistä Blogissa:
http://mattiviikate.blogspot.fi/2011/02/pictures-from-suzuki-gsx-r-1000-03.html
http://mattiviikate.blogspot.fi/2011/02/pictures-of-kawasaki-zx-9r-01.html - puupaaaaaaaaa
Eihän siinä rekisteröinnissäkään ole mitää ongelmaa jos on kaikki dokumentit ja muut älkää ny hulluja olko :D
- mikälieonkaan
Oisko noin.
kannattaa tosiaan etukäteen selvittää, koska asetukset ja määräykset on muuttuneet vuosien saatossa.
Pahimmassa tapauksessa käy niin, että se rekisteröinti jää haaveeksi, kun kyseessä on ensirekisteröinti ja silloin pitäää täyttää 2017 vaatimukset.
Sen takia ensin asioista selvää ja vasta sitten huutelua kylillä.
- läskimaha
Muutenhan se kyllä täyttää 2017 vaatimukset paitsi vilkut puuttuu...
- Jeesuksenmimmunkaveri
Ulkomailla saat 8000 euroa. Kaverin iskä myi kunnostetun monkin ja sai 2200 euroa
- fondaa
Puoli automaatilla ei kytkimellä varustettu malli
- Jutustelija1
fondaa kirjoitti:
Puoli automaatilla ei kytkimellä varustettu malli
Kun antaa sen muhia niin sillä tekee vaikka mitä. Arvo meinaan nousee.
- SkodaSika
Sulla mitää Mangkia ole. Mene leipäjonoon, pummi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle974571Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493142Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle852889- 791657
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.401456450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1021244- 15987
Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?
En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan40891Miehen taloudellinen tilanne ja
halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah24878- 184864