Suomalaisesta koulusta

osa-aikaespanjassa

Osaisiko joku kertoa, että voiko koulussa opiskella esimerkiksi vain 2kk-5kk vuodessa? Sen aikaa mitä rannikolla ja maassa viivytään?

13

540

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oppilaanäiti

      Voi opiskella lyhyemmän ajan. Katso koulun kotisvuilta lisätietoa tai laita sähköpostia koulun kansliaan.

    • travellerer

      Joo, yksi jakso on minimiaika (n. 2 kk).

    • kissanminttu2

      Onko opiskelu Espanjassa tasokasta ?

      • toisenoppilaanäiti

        Etusijalla kouluun ovat koko lukuvuoden opiskelevat, joten käytännössä pariksi kuukaudeksi koulupaikan saaminen on mahdotonta, koska koko lukuvuodeksi opiskeleviakin on jonoksi asti tulossa. Katso Fuengirolan kotikoulu tai Aurinkorannikon valmennus.


    • Juhis222

      Kotikoulussa voi olla vaikka kolme päivää, tai kolme kuukautta..

    • Tyytyväinen

      Hyviäkokemukset Aurinkorannikon opetus ja valmennuksesta, Todella ammatitaitoiset opettajat ja opetus tapahtui pienryhmissä = lähes yksityisopetusta. Suosittelen

    • Anonyymi

      Aurinkorannikon suomalainen koulu tiedottaa joka vuosi nykyään että uuden tontti on löytynyt. Hauskoja johtajia heillä.

    • Anonyymi

      Tontti on löytynyt kuulemma, mutta eivät kerro missä tontti sijaitsee. Julkaisevat ehkä loppukesästä.
      Se -lehdessä oli jotain juttua aiheesta.

    • Anonyymi

      Ei ole koululla tonttia. Huomaatte syksyllä.

    • Anonyymi

      SE-lehti kirjoitti pj: n palkkiosta. Se nostettiin 2500 euroon. Enemmän kuin opettajien peruspalkat. Jos kyse on kulukorvauksista, niin verottajaa varmaan kiinnostaa. Ja jos siitä maksetaan verot, nin pj onkin työsuhteessa kouluun, jonka asioista hän päättää. Outoa, liikutaan harmaalla alueella.

    • Anonyymi

      jaa, mitä verottajaa???

    • Anonyymi

      Niinpä...

    • Anonyymi

      Aurinkorannikon Kotikoulu on lyhytaikaiseen koulunkäyntiin. Toki se jotain maksaa mutta hyvä systeemi.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      140
      6653
    2. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      149
      5739
    3. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      123
      4891
    4. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      43
      4490
    5. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      52
      3892
    6. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      62
      3061
    7. Itkin oikeasti aamulla taas

      Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.
      Ikävä
      52
      2966
    8. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      24
      2402
    9. Where are you

      Now 🫂☕️🩷
      Ikävä
      42
      2270
    10. Naiselle hyvää viikkoa

      olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢
      Ikävä
      15
      2197
    Aihe