Aloitan omalla suosikillani: Thealoz Duo. On heti kirkas ja vaikutus kestää pitkään. Näköni on heti tarkempi kuin ennen tippaa.
Ehota omaa suosikkiasi ja perustele. Vaikka oma suosikkisi olisikin jo mainittu täällä, kirjoita silti oman suosikkisi nimi, jotta saadaan selville, kuinka moni kannattaa samaa kosteustippaa.
Paras kostutustippa?
4
1332
Vastaukset
- nhftuo
Sama Thealoz Duo paras
- gkdogkjo
Lääkäri suositteli Systane Balancea, ja sitä olen käyttänyt, satunnaisesti muitakin.
Varmaan on erilaisia tarpeita, toiset tarvitsevat voitelua ja toiset vain kostutusta.
Satunnaiseen käyttöön kannattaa valita sellainen, missä on pitkä käyttöaika, tai vaikka niitä kertispipettejä. Harmittaa heittä vähän käytetty pullo pois, jos siitä on vain muutaman kerran käytetty.- Sicca
Systane Balancessa on kuitenkin säilöntäainetta. Mutta varmasti ihan hyvä tippa sekin. Itse suosin kuitenkin täysin säilöntäaineetonta tippaa.
Thealoz Duo on säilöntäaineeton ja se säilyy silti avattuna 3 kk.
- Hyväontaas
Thealoz Duo on hyvä verrattuna moneen muuhun tarjolla olevista kokeilin vasta tänä vuonna.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942553- 196980
- 55772
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119682- 49572
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?15516- 49503
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 55475
- 41463