Minkälaiset on kokemukset 2004 Mondeon Ford 6000 radiosta. Omani pitää hienoa rutinaa koko ajan, ja on kerran kesken ajon siirynyt 100kHz kanavan sivuun. Käynnistettäessä viimeisin kanava on hukkunut ja skannaus alkaa.
Onko tämä vikaa vai ominaisuutta?
Onko tämä vikaa vai ominaisuutta?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Takuuta jäljellä! Toosa vaihtoon!
että sulla ei sattumoisin ole lähiasemien asetuspäällä. Entä uutisten asetus? Onko antenniliitäntä kunnossa? On huonoa käytöstä vastata kysymykseen kysymyksellä. Pyydän anteeksi sitä. Itselläni on kyseinen Ford radio 6000 ja se on toiminut moitteettomasti jo vuodesta 99. Tosin sitä on hankala operoida ilman ohjekirjaa.
ottaa virtapistoke irti ja takas jos saat sen irti koelaudasta,mulla oli samanlaisessa ratiossa kans häikkää ja minulle oli yllätys attä vika korjautu tuolla konstin,ne on nämä nyky ratiovekottimet vähä toisenlaisia kuin ennen.
Toivottavasti auttaa.