Niin, ne ovat kärsimysnäytelmä vailla vertaa koska matkaajista on lapsiperheitä suuri osa kesäisin.
Nassikat juoksevat käytävillä ja läikyttelevät viinojani syliin ja irvistelevät rumasti. Jotkut vieläpä huutelevat rivoja sanoja. Toiset paukuttelevat alvariinsa vessanovia. Huonolla kasvatuksella ovat olleet. Vauvaikäiset rääkyvät päät vihreinä ja ihan täysillä. Kun yksi lopettaa niin toinen aloittaa. Kertakaikkisen kamalaa. Ensin sitä koettaa olla ymmärtäväinen ja hymyillä pingoittuneesti.
Loppumatka meneekin sitten jo niska punaisena pää höyryten.
Ole siinä sitten rauhallisena kentällä. Vastaan tullut opaskin saa syyttömänä kuulla kunniansa.
Lentomatkat Alanyaan.
17
747
Vastaukset
- pyhäyksinkertaisuus
Mites tämä pelkkää alanyaa koskee? Samoja tapauksia pitkilläki lennoilla. Tai samaa mihin tahansa lentääki. Turha yleistää. Täs näkee tämänki ihmisen yksinkertaisuuden. Hehehehhaaa. Mees australiaan enskerran, ni saat kuunnella samaa aika paljo kauemmi....
URPO- Turkinhihasta
Australiaan mennessä ei ole huonosti kasvatettuja suomilapsia vanhempineen yleensä kone täynnä.
- HumööriaKoneeseen
Nii mutkus alanialaisille on kaikkeis kivempi vittuilla.
- Tomppafani
Ei sviddu että mä repesin! Ei siksi, että kaikki tuo olisi niin hauskaa, vaan se että jotkut ovat noin pinkeenä lomareissuillansakin; menomatkalla jo. Hyvää lomaa ja koita rentoutua. Tomppakaan ei pysty tällaiseen vuodatukseen.
- Eilöydy
Suvaitsemattomuus huipussaan!! Onneksi nämä valittajat ovat syöksyneet aikuisuuteen suoraan kohdusta, niin voivat hyvin pröystäillä hyvätapaisuusähkyllään!! Varmasti ovat olleet aina esimerkillisiä itse!! Arvostakaamme heitä juuri tästä syystä ja että auttavat meitä muita huomaamaan vaillinaisuutemme!
itse lensin viime kuussa Istanbulin kautta. ei lasten takia vaan Finskin klo 06 takasin päin ei kiinnostanut. ei häirinneet myöskään lapset tai aikuiset :-)
- ThyEnIyi
Kannattaa lentää Türk Hava Yollarilla, niin saa olla rauhassa ja nauttia erinomaisesta palvelusta, herkullisesta ruuasta ja juotavaksikin saa muuta kuin mustikkamehua.
- Turkinhihasta
Kun lennät turkkilaisella, joudut istumaan koneessa haisevien somalien seassa.
- lentääkerrankuussa
Turkinhihasta kirjoitti:
Kun lennät turkkilaisella, joudut istumaan koneessa haisevien somalien seassa.
Tai diplomaattien! Haisevista somaleista ei ole kokemusta, mutta diplomaateista sen sijaan on.
- Turkinhihasta
lentääkerrankuussa kirjoitti:
Tai diplomaattien! Haisevista somaleista ei ole kokemusta, mutta diplomaateista sen sijaan on.
Kun itse olen lentänyt TK:lla Istanbuliin, on enemmistö matkustajista ollut aina somppuja. Sitä kautta kun on lyhyt vaihtoaika Mogadishuun.
- Totuusesille
Unohdit aivan kokonaan maininnan vaihdevuosistasi ja kuivasta pillustasi, joka on muodostunut vakavaksi ongelmaksi myös lähiympäristölle.
- älyyvaapaalla
Ihmetyttää kirjoitus kenellä on" huonosti kasvatettuja" lapsia.Tulkoot sitten vasta omista kertomaan, kun maailmalla kehutaan.Lapsiperheet saa mtkustella, ja nauttia niin kuin kaikki muutkin.Mielummin katson iloisia lapsia kuin örisiväisiä juoppoja.Ja kaikki lennot Alanyaan on ihania.
- tyhmyystiivistynyt
Tulin juuri Alanista lapsiperheitä mukana lennolla ,yhtään lasta ei juoksennellut käytävillä eikä häirinnyt .Ihmeellisiä kannanottoja oletkohan edes käynyt kotimaanrajojen ulkopuolella ,vaikea uskoa?
- KreetajaKyprosjippii
Lapsiperheiden vastuuntuntoiset vanhemmat eivät tällä hetkellä vie lapsiaan vaaralliseen Alanyaan. Koko Alanyan matkailu on uhattuna suomalaisilta tänä vuonna. Gumpetin, Bodrumin ja Izmirin kaikki lentosarjat ovat jo peruttu terroriuhan vuoksi. Millä tahansa hetkellä myös sama ilmoitus tulee Antalyan matkojen peruuttamisesta. Eli ei kannata edes suunnitella sinne, kun toteutuminen on epävarmaa. Myöhemmin jos yrität saada muuta tilalle, niin ovat jo menneet. Ota nyt heti suoraan matkasi Kyprokselle tai Kreetalle. Saat samalla sivistyneemmän vastaanoton paikallisilta ja iloisen elämän menon lomallasi.
- MK1974
Aloittaja on se sama sairas ihminen, joka on taas tehnyt viime yönä muutaman aloituksen. Näillä hänen jutuillaan ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa.
- ei_koskaan_turkkiin
Aloittajahan on täysin oikeassa. Kaikilla lennoilla, missä on suomalaisia lapsiperheitä, on kanssamatkustajien elo yhtä helvettiä. Sitä voisi joku sosiologi selvittää, miksi muiden kansallisuuksien kersat eivät terrorisoi ympäristöään siinä määrin.
- Koplin_ketku
ei_koskaan_turkkiin kirjoitti:
Aloittajahan on täysin oikeassa. Kaikilla lennoilla, missä on suomalaisia lapsiperheitä, on kanssamatkustajien elo yhtä helvettiä. Sitä voisi joku sosiologi selvittää, miksi muiden kansallisuuksien kersat eivät terrorisoi ympäristöään siinä määrin.
Muistan, kun jo 70-luvulla matkailutoimittajat kirjoittivat, että lentoasemilla Finnairin tiskin löytää parhaiten, kun kuuntelee missä on kiljuvia kakaroita ja miehilleen motkottavia akkoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733904Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92081Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2301370- 1361289
- 1141169
- 1121168
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil711067Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik61015- 60984
- 35906