Niin, ne ovat kärsimysnäytelmä vailla vertaa koska matkaajista on lapsiperheitä suuri osa kesäisin.
Nassikat juoksevat käytävillä ja läikyttelevät viinojani syliin ja irvistelevät rumasti. Jotkut vieläpä huutelevat rivoja sanoja. Toiset paukuttelevat alvariinsa vessanovia. Huonolla kasvatuksella ovat olleet. Vauvaikäiset rääkyvät päät vihreinä ja ihan täysillä. Kun yksi lopettaa niin toinen aloittaa. Kertakaikkisen kamalaa. Ensin sitä koettaa olla ymmärtäväinen ja hymyillä pingoittuneesti.
Loppumatka meneekin sitten jo niska punaisena pää höyryten.
Ole siinä sitten rauhallisena kentällä. Vastaan tullut opaskin saa syyttömänä kuulla kunniansa.
Lentomatkat Alanyaan.
17
774
Vastaukset
- pyhäyksinkertaisuus
Mites tämä pelkkää alanyaa koskee? Samoja tapauksia pitkilläki lennoilla. Tai samaa mihin tahansa lentääki. Turha yleistää. Täs näkee tämänki ihmisen yksinkertaisuuden. Hehehehhaaa. Mees australiaan enskerran, ni saat kuunnella samaa aika paljo kauemmi....
URPO- Turkinhihasta
Australiaan mennessä ei ole huonosti kasvatettuja suomilapsia vanhempineen yleensä kone täynnä.
- HumööriaKoneeseen
Nii mutkus alanialaisille on kaikkeis kivempi vittuilla.
- Tomppafani
Ei sviddu että mä repesin! Ei siksi, että kaikki tuo olisi niin hauskaa, vaan se että jotkut ovat noin pinkeenä lomareissuillansakin; menomatkalla jo. Hyvää lomaa ja koita rentoutua. Tomppakaan ei pysty tällaiseen vuodatukseen.
- Eilöydy
Suvaitsemattomuus huipussaan!! Onneksi nämä valittajat ovat syöksyneet aikuisuuteen suoraan kohdusta, niin voivat hyvin pröystäillä hyvätapaisuusähkyllään!! Varmasti ovat olleet aina esimerkillisiä itse!! Arvostakaamme heitä juuri tästä syystä ja että auttavat meitä muita huomaamaan vaillinaisuutemme!
itse lensin viime kuussa Istanbulin kautta. ei lasten takia vaan Finskin klo 06 takasin päin ei kiinnostanut. ei häirinneet myöskään lapset tai aikuiset :-)
- ThyEnIyi
Kannattaa lentää Türk Hava Yollarilla, niin saa olla rauhassa ja nauttia erinomaisesta palvelusta, herkullisesta ruuasta ja juotavaksikin saa muuta kuin mustikkamehua.
- Turkinhihasta
Kun lennät turkkilaisella, joudut istumaan koneessa haisevien somalien seassa.
- lentääkerrankuussa
Turkinhihasta kirjoitti:
Kun lennät turkkilaisella, joudut istumaan koneessa haisevien somalien seassa.
Tai diplomaattien! Haisevista somaleista ei ole kokemusta, mutta diplomaateista sen sijaan on.
- Turkinhihasta
lentääkerrankuussa kirjoitti:
Tai diplomaattien! Haisevista somaleista ei ole kokemusta, mutta diplomaateista sen sijaan on.
Kun itse olen lentänyt TK:lla Istanbuliin, on enemmistö matkustajista ollut aina somppuja. Sitä kautta kun on lyhyt vaihtoaika Mogadishuun.
- Totuusesille
Unohdit aivan kokonaan maininnan vaihdevuosistasi ja kuivasta pillustasi, joka on muodostunut vakavaksi ongelmaksi myös lähiympäristölle.
- älyyvaapaalla
Ihmetyttää kirjoitus kenellä on" huonosti kasvatettuja" lapsia.Tulkoot sitten vasta omista kertomaan, kun maailmalla kehutaan.Lapsiperheet saa mtkustella, ja nauttia niin kuin kaikki muutkin.Mielummin katson iloisia lapsia kuin örisiväisiä juoppoja.Ja kaikki lennot Alanyaan on ihania.
- tyhmyystiivistynyt
Tulin juuri Alanista lapsiperheitä mukana lennolla ,yhtään lasta ei juoksennellut käytävillä eikä häirinnyt .Ihmeellisiä kannanottoja oletkohan edes käynyt kotimaanrajojen ulkopuolella ,vaikea uskoa?
- KreetajaKyprosjippii
Lapsiperheiden vastuuntuntoiset vanhemmat eivät tällä hetkellä vie lapsiaan vaaralliseen Alanyaan. Koko Alanyan matkailu on uhattuna suomalaisilta tänä vuonna. Gumpetin, Bodrumin ja Izmirin kaikki lentosarjat ovat jo peruttu terroriuhan vuoksi. Millä tahansa hetkellä myös sama ilmoitus tulee Antalyan matkojen peruuttamisesta. Eli ei kannata edes suunnitella sinne, kun toteutuminen on epävarmaa. Myöhemmin jos yrität saada muuta tilalle, niin ovat jo menneet. Ota nyt heti suoraan matkasi Kyprokselle tai Kreetalle. Saat samalla sivistyneemmän vastaanoton paikallisilta ja iloisen elämän menon lomallasi.
- MK1974
Aloittaja on se sama sairas ihminen, joka on taas tehnyt viime yönä muutaman aloituksen. Näillä hänen jutuillaan ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa.
- ei_koskaan_turkkiin
Aloittajahan on täysin oikeassa. Kaikilla lennoilla, missä on suomalaisia lapsiperheitä, on kanssamatkustajien elo yhtä helvettiä. Sitä voisi joku sosiologi selvittää, miksi muiden kansallisuuksien kersat eivät terrorisoi ympäristöään siinä määrin.
- Koplin_ketku
ei_koskaan_turkkiin kirjoitti:
Aloittajahan on täysin oikeassa. Kaikilla lennoilla, missä on suomalaisia lapsiperheitä, on kanssamatkustajien elo yhtä helvettiä. Sitä voisi joku sosiologi selvittää, miksi muiden kansallisuuksien kersat eivät terrorisoi ympäristöään siinä määrin.
Muistan, kun jo 70-luvulla matkailutoimittajat kirjoittivat, että lentoasemilla Finnairin tiskin löytää parhaiten, kun kuuntelee missä on kiljuvia kakaroita ja miehilleen motkottavia akkoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.922147Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n422105Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501845Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861261
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311080Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men561023- 67946
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910