Toisinaan, hyvin satunnaisesti tuntuu niinkuin moderointi toimis oikeasti. Uusi aloitus jonka on ilmiantanut palstalla, katoaakin muutamassa minuutissa. Toisinaan samansisältöinen, siis kopio, ja massapostitus useallakin palstalla vain saa olla vaikka aloituksen ilmoittaisi asiattomaksi useamman kerran päivässä.
Miksi asiattomaksi ilmoitettuja aloituksia suojellaan. Se suurin rikos on tehty aloituksessa ja aloituksen tekijä sitten kirjoittaa jotakin ketjun loppuun nostaakseen aloituksensa taas listan kärkeen. Kuitenkin ilmoituksista huolimatta ainostaan aloittajan nostopostaus poistetaan????
Tässä ei ole mitäään linjaa. Esimerkiksi selkeät sähköpostiosoitteet hyväksytään vaikka ilmiannoissa ja säännöissä on kerrottu että yhteystietoja aonoastaan myynti-ilmoituksissa ja tutkimuspyynnöissä.
MIKSI MODEROINNIN TASO VAIHTELEE JATKUVASTI
12
124
Vastaukset
- Harjoittelijoita
Niillä on joitain työharjoittelijoita ja ne tekeekin jotain.
- kuka.kaipaa_____________
Näyttäis että eri päivinä luetaan eri sääntökirjaa Suoli24:n moderoinnissa. Välillä koko sääntövihkonen heitettynä kopin nurkkaan.
- YLLÄPIDOLLE
Moderointi on suomi24:llä täysin perseestä. Ihan tavallisia aloituksia joissa ei ole mitää vikaa, poistetaan, mutta kaikenmaailman herjat ja alatyyliset viestit saa olla. Vttu menkää jonnekin sivistyskouluun oppimaan mitä se moderointi tarkoittaa!
Saman olen pistänyt merkille. Jopa herjauksen tunnusmerkit täyttävät kirjoitukset saavat olla aivan vapaasti palstalla vaikka niitä kuinka yrittäisi pyytää poistettaviksi.
Toisaalta sitten asiallinen keskustelu hyvin tehokkaasti estetään poistamalla täysin asiallisia ketjun aiheeseen liittyviä postauksia joissa ei varmasti herjata ketään eikä ole asiatonta sisältöä.- Yandex-rulaa
No tuohan on tuiki venäläistä. Yandex moderoi ja jälki on sen mukaista.
- olet.tylsä
Vieläkö edellen kärsit tuosta harhastasi ja harhaluulostasi, sinun kannatta puhua asiasta lääkärisi kanssa.
Se että moderointi on kuraa, sillä ei ole mitään tekoa mainitsemasi hakukoneyhtiön kanssa, ei en puoleen ole suomi24:lläkään mitään tekoa kyseisen yhtiön kanssa, vaikka harhoissasi niin luuletkin.
Hourupäiset juttusi eivät kuulu muualle kuin salaliittoteoriapalstalle ja sielläkin kahjoimpien juttujen joukkoon. - Siinä-se
olet.tylsä kirjoitti:
Vieläkö edellen kärsit tuosta harhastasi ja harhaluulostasi, sinun kannatta puhua asiasta lääkärisi kanssa.
Se että moderointi on kuraa, sillä ei ole mitään tekoa mainitsemasi hakukoneyhtiön kanssa, ei en puoleen ole suomi24:lläkään mitään tekoa kyseisen yhtiön kanssa, vaikka harhoissasi niin luuletkin.
Hourupäiset juttusi eivät kuulu muualle kuin salaliittoteoriapalstalle ja sielläkin kahjoimpien juttujen joukkoon.Paitsi että Suomi24 on itse niin ilmoittanut eikä lain mukaan yhtiö saa koskaan ilmoittaa harhaista tietoa itsestään.
Koska Suomi24 noudattaa lakia, on tieto oikea eli Yandex moderoi.
- lisäänakuteltavaa
Paitsi että juuri mitään ilmotettuja ei yleensä poisteta, tuli ilmotukseen joku ihmeen kyselykin missä pitää ruksia että "en ole robotti"!!? Myös kirjautuneena. Miten vaivalloiseks se vielä halutaan tehdä?? Kohta kai tulee joku pakko perustellakin vähintään parilla virkkeellä?! Kuka kohta enää jaksaa sitäkään turhaa touhua.....
- sääntökirja
jokaisella modella on omat sääntönsä
- Siinä-syy
Syy löytyy matkailusta. Aina Tallinnan reissun jälkeen moderointi ei maita.
- Vinyylisaapas
Itse pelleilen pääosin täällä, mutta on tullut tiirailtua palstojen etusivua ja näkymä on kirjavaa.
Tämä moderointi on moderointigurun Pirjo Väyrysen ja hänen tiiminsä vastuulla ja voi hyvin sanoa, että nämä palstat ovat juuri heidän työnsän jäljen näköisiä.
Kannatan edelleen luotsitoimintaa ja pientä palkkiota siitä, esim leffalipouja yms. Luotsien pitää tunnistautua pankkitunnuksilla tms väärinkäytöksien ehkäisemiseksi.- enkannata
Tuossa on vaan vaarana se, että joku hakee luotsin paikkaa vain siksi, että voi määräillä inhokkikirjoittajien palstakirjottelua!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä293215- 1201279
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu101185- 58991
- 71988
Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu178939olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26927Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38901Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.66870Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75804