Nyt kaikki pasianssia pelaamaan!

Matti_ja_Mika_myös

Nyt tubutinpojatkin pasianssia pelaamaan! Ensin vain asennetaan Windows-7 käyttöjärjestelmä tietokoneeseen ja pelit voi alkaa.
Tässä pieni taidonnäyte: http://aijaa.com/mwfHgS
Tästä se onkin hyvä jatkaa vaikka juhannukseen saakka. Pidetään kilpailu vaikka siitä, kuka ehtii ensimäiseksi 500 läpimenneeseen peliin!
Mikäli halukkaita osallistujia ilmoittautuu riittävästi, kerron kaikille, miten tuo temppu tehdään ja ihan bluffaamatta.
Mistään huijauksesta ei siis ole kysymys.

16

320

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nappulallekyytiä

      †W⚓ taas vauhdissa näköjään

    • Woittoisa_Windows
    • win_tuputtaa

      Muistutettakoon vielä kaikille, että windows ja vain windows on tubutin.

      • Miellyttävä_Windows

        Vain linuks on tubutin.....†
        Windows on tietokoneen erinomainen ja miellyttävä käyttöjärjestelmä!


    • Selkiyttä_termeihin

      Muistuttaisin pikemminkin, että vain linuks on tubutin †
      Windows on tietokoneen käyttöjärjestelmä ♥

      • Selkiyttä_termeihin

        Siis Windows-linuks-tubutin.


    • muutama-peli
    • Vai että pitäisi asentaa Windows 7 vuonna 2016?

      • w10ainoaoikea

        Ei pidä, Windows 10 on ainoa oikea valinta.


    • eisevaanonnistu

      Vai pitäisi ostaa ja asentaa vakoileva tubutin 7, että pääsisi pelaamaan pasianssia, jonkun mielipuolen kehoituksesta.

      • linux_rules

        "Vai pitäisi ostaa ja asentaa vakoileva tubutin 7,..."

        Eihän toki!


    • voiko

      vintoussilla tehrä muutaki ku pelata pasianssii?

      • WindowsVirukset

        Suosittu harrastus windows fanien keskuudessa on virusten bongaus. Alkuun pääsee helposti, ei tarvitse kuin käyttää windowsin omaa "virustorjuntaa" ja pitää konetta päällä. Tosiharrastajat sen sijaan bongaavat niitä oikein urakalla esim. homo porno sivuilta ja vastaavista paikoista.


      • Linuks_sosiaaliluukku

        Tuo työtön linukshihhuli roikkuu täällä melkein ympäri vuorokauden, hyvähän sen on roikkua kun ei tarvitse töihinmenosta huolehtia.......†


      • win_vajoaa
        Linuks_sosiaaliluukku kirjoitti:

        Tuo työtön linukshihhuli roikkuu täällä melkein ympäri vuorokauden, hyvähän sen on roikkua kun ei tarvitse töihinmenosta huolehtia.......†

        Taasko se yksi ja ainoa "Mika" kummittelee ristintumputtaja_Karin mielessä. On täällä monia muitakin oikomassa win-puudelien harhaisia käsityksiä. Joku varmaan on Mikakin nimeltään, en kuitenkaan minä. Kannattaisi Karinkin välillä käydä vaikka pienellä happihölkällä sieltä tunkkaisesta peräkammaristaan.
        Ei mulla muuta.


      • windows-huijaus
        Linuks_sosiaaliluukku kirjoitti:

        Tuo työtön linukshihhuli roikkuu täällä melkein ympäri vuorokauden, hyvähän sen on roikkua kun ei tarvitse töihinmenosta huolehtia.......†

        Ehtii sitä roikkua kun ei tarvitse itseään huijata pasianssinpeluulla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      614
      1600
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      867
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      485
      739
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      711
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      652
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      556
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      523
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      494
    Aihe