Tänään klo 22.00 Tulee TV:sta Ohjelma Kannonpallit Roistoista, ovat kyllä todella tylsämielistä vatipäitä, kuinka nykysuomessa voikin olla noin älytä vapaata sakkia? Ällöttävää katella!
Tänään TV:ssa Kantopallit
Kaikkea.Maa.kantaa
11251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jos telkkarisi virtakytkin on rikki etkä saa tv:tä kiinni klo 22:00 mennessä, niin ehdotan että kokeilet saada toosan vasaralla pimeäksi. Lakkaa kummasti ällöttämästä.
Heippa, Sirpa!
Upeita pyöriä! Ja mitä siitä jos miehet vähän rallaavat ja toteuttavat omaa elämäänsä eivätkä hypi yhteiskunnan oravanpyörässä niinkuin säälittävät monet perseennuolijat!
Kateellisten vikinää, hankkikaa elämä!
Niin, olisihan se hienoa, jos kaikki voisivat olla huumekauppiaita ja talousrikollisia. Saisi vaan toteuttaa itseään mistään välittämättä. Hanki sinä aivot itsellesi.
Katoin sen rikollisten, vankihörhöjen ohjelman, dokumentissa ei ainuttakaan selväjärkisiä kumipäätä! Miksi ei yhteiskunta ja viranomaiset eivät sulje noita apinoita telkien taakse?
Joo se ns.pomo koitti olla puhdas kun pulmunen, mutta tänä päivänä on kiinniotettuna ja syyte törkeä miljoonien veropetos. Tulisipa ainakin 10 vuotta ehdotonta!
No se johtaja on vangittuna syyttömänä. Sehän on työssä ulkolaisessa firmassa ja nostaa hyvää palkkaa ja ajelee hienoilla peleillä, kun suomen yhteiskunta ei anna mahdollisuutta. Mikä se firma on missä on työssä? Varsin hyväpalkkainen duuni:) Kohta on kai kesäloman aika:)
Kyllä kannattaa olla ihan rehellinen kuten minä. Nostan vaan 2700 ekee erilaisia sosiaalitukia ja ansiosidonnaisia joka kuukausi. Jos hynä loppuu aina voi tehdä pimeää putkarikeikkaa.
Saat parisataa eukkia enemmän kun minä. Täytyy ruveta selvitteleen mistä saisi revittyä lisää.
Suurimmat rosvot valitettavasti istuvat valtakunnan hallituksessa. Ne vaan on säätäneet itselleen sopivat säännöt.
Turha tuollaisia pikku nakkivarkaita jostain MP-klubilta on mennä syyttelemään. Oikeat rosvot ne kiinni pitää saada!
Kaveria ei petetä, naisia ei hakata, ei raiskata. Onhan näillä kerholaisilla korkeampi moraali kuin monilla päättäjillämme, jos pitävät tosiaan kiinni säännöistään. Tai niin no, ehkä nykyisten ministeriemme mielestä äänestäjä ei ole kaveri.