Kunnostan täs 8bit nintendon muovikoteloa. Maalasin sen mastonin kiiltävällä alkydi spraymaalilla ja lopuksi lakkasin saman valmistajan kiiltävällä alkydilakalla. Tulos ei miellytä.
Haluan pinnan pianokiiltäväksi tai ns "märän kiiltävän" tyyliseksi. Onnistunee esim venelakalla tai 2 komponentti epoksilakalla? Uskallanko lähteä kokeilemaan pinnan suoraa lakkaamista ko aineilla tai vastaavilla vai pitääkö aloittaa alusta hiomalla koko boksi alkutekijöihin ja maalata uudestaan?
Millä se siis pitäisi maalata että siihen voisi laittaa kunnon uretaanialkydilakan pintaan, vai voiko jotain unica super 90 edes käyttää muoville? Voinko laittaa uretaanialkydilakan suoraan spray alkydilakan päälle (jota siis olen jo kerinnyt ruiskuttaa ko boksiin pari kerrosta)?? Lähteekö kuplimaan?
Apuja kiittoos.
Muovikotelolle kiiltävä pinta
Dhdhd
0
93
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741