Ja minullahan ei mitään alemmuus (undernäring) kompleksia ole.
Ihan tyynenä ja täyteläisenä omana itsenäni olen tätä elämääni reservissä elänyt. Katsokaas kuin alihjupseerikoulun päättötilaisuudessa kapteeni löi kensantin passin kouraan. Ja sanoi että, nythän sinä Erkki palveluksen päättyessä lähdet vain reserviin valmiuteen. Siellä sinun tulee olla aina valmiina kun/jos kutsu eturiviin jälleen käy.
Ja niinhän minä olen tehnyt. Aina valmiina sotatiedettä kertaamaan ollut ja montapa kertaa sittenkin. Nyt on sitten luutennetin jämät kaulassa. Eikä hävetä yhtään. Rähinäremmi vaan natisee tiukkana. Mitään alemmuuskompleksia ei ole.
Päinvastoin täydessä lihassa ja omanvoimaintunnossa.
Mitähän se tuo sellainen meidän pääilmoituskirjoittaja nyt sitten meidän omassa ilmoituslehdykkäisessä pehmoisii kirjailee. Mukamas jäätelönsyöntilihakset tanassa kutrit kireinä etunojaa ottaa. Onkos sillä pojalla ittellä sellainen se on kompleksi ?
Pitäisköhän sille pojalle ottaa puhelu ja kirjootuttaa tukevampi juttu oikeasta suoraselkäisestä jermusta. Omalla nimellä ja vartalokuvalla siinä voisin kertoen kuvailla, kuinka millainen se mie on sellainen selkärankainen oikeasti on:
Katsokaas kun tuo toriparkki nyt sitten viimein joulun ostoksiin valmistuu. Ajan mun omalla isolla katumaasturilla sinne perälle takimmaiseen ruutuun niin että nahkahousut natisee. Siitä hissillä ylös Hannuun/Mauriin. Lataan sieltä kärryn täyteen pitsistä rintaliiviä, sukkanauhaa, housua, yöhepenettä sun muuta mekkoa ja tyttöilyyn sopivaa kudinta. Uutta korkokenkää, varsisaapasta, laukkua ja nahkaihanuutta. Korttia vingutan ja maksan omillani kateellisen tuulipukuvasurin kipeeksi.
Eikä hävetä yhtään. Ei vaivaa mikään alemmuuskompleksi. Eei !
Pride Hope and Laaav
7
261
Vastaukset 7
- Täh-
Hei eiks tuo undernäring ole jotain ihmeruokaa? Vähän niinkuin underbyxor ihmehousut?
- pökälepöksy
yber homoa ja homoja bedofiilista puhumattakaan
- Ylimielinenkö
On kirjoitettu.
http://www.pohjalainen.fi/mielipide/yleisöltä/pride-juhlat-pietarsaareen-1.1448462- Mestarit_oppositioon
Voi ! Tätä surkua.
Ei heille ole myyntikonttorin myyntitilaisuuksissa puheoikeutta annettu. Nyt he johtavat puhetta myyntikonttoreiden myyntitilaisuuksissa, pöydän päässä nuijaa koputtaen.
Kuinkas tämä nyt näin kääntyi ?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001189772.html
- Rock_Rock
Vai ei se nyt sitten kelpaakkaan mestareille tämä uuden Pietarsaaren rakentaminen ?
Vaikka ihan sydämmen asiaksi ovat ottaneet ?
Pakasteherneitä vedetään porukalla kärsää ylös. Mutta edelleen polte ja tuska rinnassa vaan jatkuu ja jatkuu. Muutosvastarinta on kova.
Tullut ilmeisesti yllätyksenä se että. Vanhan päälle ei enää kannata uutta toivoa ja rakkautta rakentaa.
Vanha pitää purkaa pois. Rakentaa uutta tukevammalle perustalle.
Miltäpä se kuulostaisi näköradiossa tämä ?
Rock Hope Love
https://www.youtube.com/watch?v=K1b8AhIsSYQ - Satusedät_ulkoilee
No voi voi voi voí voi voi voi !
Ei ole mikään oikeen hyvä nyt. Kehoittaja eunukkia ilmassa niin et säätutkassa näkyy.
Kvaliten Hope Love ?
Mutta valhettahan se on tuokin, suorastaan emävalhetta.
Josko se vaan riittäisi sekulaari ?
Hope and Love - Kirjastontytteli
Täällä me istutaan tytöt kirjastossa ja ihmetellään monitoreja. Ei meillä mitään hommaa ole. Oikeesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 39675
- 95667
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32599Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38547Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63516- 34515
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511- 63491
- 68479