Soneran sivulla on 27.4. tulevista euroopanhinnoista...
Ymmarsinkö oikein, että myös tabletissa olevan liittymän hinta muuttuu samaksi koko euroopan alueella.... eli siis kun nyt maksan liittymästä kiinteän kuukausimaksun kotimaassa.... hinta on Sopiva puhelinliittymän etuna 12,90, niin... Ruotsissa maksaisin siitä datasta lisää... niin jatkossa se tiedonsiirto olisi täysin liittymän hintaan menevää? Eikä siis tarvitse maksaa lisädatapaketteje? Eihän?
tablettinettistä
1
124
Vastaukset
Katso mikä liittymä sinulla on, ja sitten katso hinnat. Sillä ei ole merkitystä, onko liittymä puhelimessa vai tabletissa. Olisi helpompaa, jos kirjoittaisit virkkeitä. Muut eivät osaa lukea ajatuksiasi siitä, mitä noiden pisteiden kohdalla pitäisi olla
Yleisesti EU:ssa maksimiveloitus muutoksen jälkeen on 6,2 senttiä megatavulta päälle kotimaan hinnan. Sonera mainosti joissain paketeissa 300 MB pakettiin kuuluvaa siirtoa. Eli siis välttämättä kovin halpaa se ei ole, jos ei pidä datasiirtoa kurissa. Videon katselut kannattaa unohtaa samoin musiikin striimaus, joka voi maksaa viitosen tunti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site826025Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794860Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524422SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574182SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost63522Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi912561SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352409Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat472139