tablettinettistä

huonokysymys

Soneran sivulla on 27.4. tulevista euroopanhinnoista...

Ymmarsinkö oikein, että myös tabletissa olevan liittymän hinta muuttuu samaksi koko euroopan alueella.... eli siis kun nyt maksan liittymästä kiinteän kuukausimaksun kotimaassa.... hinta on Sopiva puhelinliittymän etuna 12,90, niin... Ruotsissa maksaisin siitä datasta lisää... niin jatkossa se tiedonsiirto olisi täysin liittymän hintaan menevää? Eikä siis tarvitse maksaa lisädatapaketteje? Eihän?

1

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katso mikä liittymä sinulla on, ja sitten katso hinnat. Sillä ei ole merkitystä, onko liittymä puhelimessa vai tabletissa. Olisi helpompaa, jos kirjoittaisit virkkeitä. Muut eivät osaa lukea ajatuksiasi siitä, mitä noiden pisteiden kohdalla pitäisi olla

      Yleisesti EU:ssa maksimiveloitus muutoksen jälkeen on 6,2 senttiä megatavulta päälle kotimaan hinnan. Sonera mainosti joissain paketeissa 300 MB pakettiin kuuluvaa siirtoa. Eli siis välttämättä kovin halpaa se ei ole, jos ei pidä datasiirtoa kurissa. Videon katselut kannattaa unohtaa samoin musiikin striimaus, joka voi maksaa viitosen tunti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      169
      2693
    2. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      5
      2667
    3. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      105
      2524
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      167
      2275
    5. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      77
      2100
    6. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      136
      1958
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      58
      1675
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1624
    9. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      105
      1607
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      84
      1301
    Aihe