Onko kajaanissa enää pesupaikkaa?
ajoneuvolle käsinpesupaikka?
kfkfif
21416
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
liikenne ympyrän neste
ja paskat siellä mitään on
eikös siellä oo kalliilla tuella perustettu autokorjaamo pari teroo aloitti vasta vai joko verottaja lopetti
Siis tee se itse paikkaa. Ei taida kajaanissa enää olla.
Sotkamontien shelli..
Sotkamontie 18? Vai tarkoitatko nykyistä st1:stä....(entinen esso?)... kun eikös siellä aikoinaan ollut tsi-pesuhalli?
Shellillä on pakko pestä talon tarjoamilla välineillä eli harjalla ja pesuaineella, omien välineiden käyttö on kielletty. Harjasta tulee helposti naarmuja autoon ja pesuaine ei ole hyvä. Harjalla et pääse pesemään kunnolla esim. rekisterikilven syvennystä, oven sisäosia yms. Liikenneympyrän autokorjaamolla on tsi-pesupaikka, mutta useimmiten siellä on jokin auto fiksattavana, joten meidän talouden auto pesetetään nykyään eräällä kaupungissa sijaitsevalla fiksarilla.
Ihan kiva olisi itse pestä auto, konepesu ei ole vaihtoehto...
Jos haluat naarmuttoman auton niin et pese itse vaan käytät tiuhaan harjatonta pesua.
Shellillä Lidliä vasten on pesuhalli itsepalvelulla tosiaankin...
Petäisen niskassa on sielä misä veneitä, kuulin et joku pessyt kuorma autoja joessa varmaa kaupunkin miehiä ollu asialla yöllä omin luvin.
Petäisenniskassa on prikaatin pioneerien veneluiskia, joissa auton voi hyvin kätevästi pestä. Luiskille käännytään ennen Puuilon ristausta, Mankisen takomon vierestä. Ajelet sitä soratietä vaan pusikkoa kohti niin sieltä löytyy autonpesupaikkoja.
autojen pesu on kielletty ko paikassa.
Siellä on valmis pumppu mistä saa vettä ei ku tulille vaan pitää käydä pesee vanha asfaltti kärry onkin niin öljyinen viime kesän piki hommista.
Onko se sama mistä ottavat vettä ilmatteeks kunta vehkeet? sun muut ohi kulkijat.
Kirjaston parkkipaikka, viime kesänä joku mamu pesi autoa parkkipaikalla kanto kirjaston vessasta litran pullolla vettä.
Elä kehtaa :D
Eikö totuutta saa sanoa:D
Tämmöiselle ti autopaikalle olisi kyllä tilausta. Itse ainakin käyttäisin. Säästyy aika paljon rahaa ku ei tartte maksaa huonosta konepesusta.
Kätensä voi pestä vaikka joen rannassa jos ei himaan tule vodaa.
Hyvä paikka löytyy entisen paperitehtaan rannasta.
Oliko kajaani oy sellun luiska kyseessä siel kuulema ennen pesty ja paljon