seinäjoen Validia-talo

Paikka auki nyt Seinäjoen validia-taloon. Millainen pomo? Oon kuullut että työntekijät hyviä mutta pomo askarruttaa. Ja invalidiliitosta kun en tiedä mitään. Miten palkanmaksu? Onko voittoa tavoittelematon niin kuin neuroliitto? Miten työntekijöiden kunnioitus/ kertokaa joku!
205781
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Invalidiliitto on todella vaikea, täyttä rahan pelaamista. Naurettavaa touhua. Näin olen itse kokenut ja myös tutut ovat kertoneet. Voitto tärkeintä!

Äänestä

Seinäjoelta ei ole kokemusta..

Äänestä

Kierrä kaukaa, esimies lipevin ihminen maailmassa. Oikeesti sisältä täyttä paskaa!

Äänestä

???????

Äänestä

No ehkä haen ,,sika säkissä siis. :o toisaalta enhän voi olla varma että pääsenkö sinne.

Äänestä

No miettisin kahdesti ennenkuin invalidiliitolle menisin töihin. Joka validia täyttä kusta, johto kusee

Äänestä

Johdosta vaikeudet. Asukkaille luvataan liikaa. Työntekijät tekee niska limassa työt, tekijöitä liian vähän. Raha ratkaisee

Äänestä

Paperilla kaikki näyttää hyvältä. Hoitajat ei saa käydä edes kahvilla tai syömässä

Äänestä

äälää älää mene!

Äänestä

Menitkö sinne?

Äänestä

Menitkö? Kerrohan kokemuksia?

Äänestä

ei kokemusta

Äänestä

Haetaan taas hoitajaa. Menitkö sinä?

Äänestä

Kertokaa kokemuksia? Mietin sijaisuuksia

Äänestä
  • Hervannan Validiassa on eräs tuttavani. Täytyy sanoa sivusta seuranneena että hänen kohtelunsa on ala-arvoista. Hoitajat huutaa ja alistaa. Itse tekevät virheitä sen kun ehtivät ja kun niistä sitten joskus sanoo niin asukas hiljennetään huutamalla.
    Onneksi on asiasta mennyt tieto jo eteenpäin.
    En sitten tiedä mistä käytös johtuu. Varmaankin siitä että ei ole riittävästi ammattitaitoa?
    Vaikea sanoa. Varmaan paikkoihin olisi tulijoita jotka aidosti soveltuvat alalle.

    Äänestä

Työntekijöitä liian vähän. Kuulema ei ehdi taukojakaan pitämään kun joutuu juoksee huoneesta toiseen.

Äänestä
  • Kuullut samaa. Hoitajat ei päivien aikana ehdi syömään ja juostaan huoneista toisiin. Älytön kiire ja kuuma ja asiakkailla usein miten vti.

    Äänestä

Työntekijän painajainen. Kiire, kiire ja kiire. Hankalat, täysin hoidettavat asiakkaat.

Äänestä

Hoitajat ovat sadistisia ja eivät välitä ihmisistä

Äänestä

En suosittele Validiaa kenellekään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vastavalmistunut kirjoitti:

Paikka auki nyt Seinäjoen validia-taloon. Millainen pomo? Oon kuullut että työntekijät hyviä mutta pomo askarruttaa. Ja invalidiliitosta kun en tiedä mitään. Miten palkanmaksu? Onko voittoa tavoittelematon niin kuin neuroliitto? Miten työntekijöiden kunnioitus/ kertokaa joku!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu