Totuuden julkituominen ei ole haukkumista.
Häipykää haukkujat 2
5
168
Vastaukset
- näin.on
Jeesus elää ja Jumala on!
- Pelastakaa.Lapset
Aivopesu on toiminut kohdallasi. HEH HEH HEH ....
Jumala ja jeesus ovat satua ja höpötystä. Todisteita mistään muustakaan ei ole. - Kerroppasse
Pelastakaa.Lapset kirjoitti:
Aivopesu on toiminut kohdallasi. HEH HEH HEH ....
Jumala ja jeesus ovat satua ja höpötystä. Todisteita mistään muustakaan ei ole.Millä todistat ettei Jumala ja Jeesus ole totta?
- Todisteet
Kerroppasse kirjoitti:
Millä todistat ettei Jumala ja Jeesus ole totta?
Jumalaa ja jeesusta ei ole koskaan todistettu oleviksi. Se että joku uskoo niihin, ei todista niitä oleviksi. Ei vaikka miljardi ihmistä uskoo.
Tämä on ollut yksi maailman tutkituin aihe ja meillä ei edelleenkään ole yhtään sellaista tosiasiaa mikä antaisi aihetta edes epäillä jumalaa todeksi.
Tämä todistaa ettei jumalaa ole olemassa. Jumala on vain ja ainoastaan satua ja höpötystä.
- knhbgv
Ajatko sinä pappeja pois täältä?
Kuka teille sitten valehteleis kun rehelliset ihmiset ei valehtele.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979