ja hammaslääkärin ajat päällekkäin? Jos niin miten olette toimineet?
Onko jollekulle mennyt Porin työkkärin
10
155
Vastaukset
- VaikeeValinta
Visainen tilanne. Jos menee työkkäriin, niin voi saada töitä ja kyetä sitten ottamaan aika yksityiseltä. Toisaalta, jos menee hoitamaan purukaluston kuntoon, voi töitä saada siistimmän hymyn ansiosta ilman työkkäriäkin. Onneksi ei osunut mikään ohitusleikkaus lisäks tähän samaan saumaan. Sitten olisi mennyt jo tosi vaikeeksi tää juttu.
- vihtupäähän
Ilmoitat tyynen rauhallisesti työkkäriin että aika ei sovi koska menet lekuriin.Sovit uuden ajan työkkäriin.Otat tottakai todisteen lääkäriltä että olit siellä ja jos mukinaa kuuluu työkkäristä,näytät kyseistä paperia heille ja käsket vetää vihdan päähänsä.
- älyväläys
Menet tietysti hammaslääkäriin, koska terveys menee aina kaiken edelle ja toiseksi sinne saa aikoja huonosti.
Otat puhelimen käteen ja soitat työkkäriin ja kerrot meneväsi samana aikana hammaslekuriin ja saisitko uuden ajan.
Näin elämä taas hymyilee. - dentalsmile
* kiittää ja kumartaa *
- zwqwqcfgååzzxxz
Mikä se työkkäri on ???
Ei sitä tiedä kuin porilaiset.
On vissiinkin jokin porilainen erikoisuus, varmaan jotain kivaa mitä puuhataan silloin kun ei ole jatseja, porilaisittain jazzeja.
RMJ kukoisti Raumalla, tuotiin Poriin ja kuoli mutta virkosi taas kun vietiin Raumalle.
Niin käy ihmisillekin.- Simmottis.vaa.a
ohtavamarkku kirjoitti:
Ei sitä tiedä kuin porilaiset.
On vissiinkin jokin porilainen erikoisuus, varmaan jotain kivaa mitä puuhataan silloin kun ei ole jatseja, porilaisittain jazzeja.
RMJ kukoisti Raumalla, tuotiin Poriin ja kuoli mutta virkosi taas kun vietiin Raumalle.
Niin käy ihmisillekin.Olet aivan oikeassa. Työkkäri on mukava ja kiva paikka, jonne kaikki haluavat mennä viihtymään.
Viimeisestä mielipiteestä uskallan olla hieman erimieltä.
Kuollut ihminen ei virkoa kuin harvoin ja silloinkin elvytyksen ansiosta. En usko sinun hihhulimielipidettäsi, että jos Porin kuolleet kuljetetaan Raumalle he virkoavat eloon. - NimimerkkiMErkki
Simmottis.vaa.a kirjoitti:
Olet aivan oikeassa. Työkkäri on mukava ja kiva paikka, jonne kaikki haluavat mennä viihtymään.
Viimeisestä mielipiteestä uskallan olla hieman erimieltä.
Kuollut ihminen ei virkoa kuin harvoin ja silloinkin elvytyksen ansiosta. En usko sinun hihhulimielipidettäsi, että jos Porin kuolleet kuljetetaan Raumalle he virkoavat eloon.Äl ny?
Ekstiä tuanoi, ketä oli? - Simmottis.vaa.a
NimimerkkiMErkki kirjoitti:
Äl ny?
Ekstiä tuanoi, ketä oli?Niin, eihän henkiinheräämiseen kuoleista usko edes Erkkikään.
- eksämukatiär
Simmottis.vaa.a kirjoitti:
Niin, eihän henkiinheräämiseen kuoleista usko edes Erkkikään.
Uskoo se, jos Sepi niin sanoo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen234248Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2243756SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot442718Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1072699Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman242699Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss122625Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132416"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita412377Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling642316Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue611801