ongelmat lasten hoidossa

uteliastyttö91

Hei olen sisustusarkkitehtuuri ja kalustesuunnittelu opiskelija ja tuleviin yrittäjyys ja suunnittelu töihini liittyen kysyisin teiltä seuraavaa. Millaisia ominaisuuksia kaipaisit hoitopöydille? Mihin tuotteisiin haluat panostaa ja missä säästää? Kuinka paljon tuotteiden ulkonäkö merkitsee?

1

69

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KilttiOpettaja

      Suonet anteeksi, mutta minä vähän ärsyynnyin siitä, että kirjoitit niin virheellistä ja epäselvää tekstiä. Mitä tuotteita tarkoitat kysyessäsi, mihin tuotteisiin mahdollinen vastaaja haluaisi panostaa? Pienten lasten perheen huonekaluja vai nimenomaan hoitopöytää?

      Uskoisin, että säästää halutaan ennen kaikkea sellaisessa, minkä käyttöaika on lyhyt. Toisaalta uuden vauvan perheissä useinkin halutaan hankkia paljon uutta ja kaunista, kallistakin. Meillä ei hankittu mitään nimenomaan hoitopöydäksi suunniteltua huonekalua, vaan tavallinen ruokapöydäksi tarkoitettu, josta myöhemmin tuli minun työpöytäni. En ainakaan muista, että sen käyttämisessä hoitopöytänä olisi ollut mitään hankaluutta.

      Siltä ajalta, kun omat lapset olivat alle metrin korkuisia, muistan erityisesti sen, että tein kaikenlaista pikku jippoa, jotta heidänkin silmiensä korkeudella olisi muuta kuin pelkkiä pöydän alapintoja, tuolinreunoja tai tyhjää seinää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksoisliekki-ihmiset

      Kun olette tavanneet kaksoisliekkinne, miltä se on tuntunut? Ole tosi utelias tietämään.
      Ikävä
      205
      1403
    2. Milloin olette tavanneet ekaa kertaa?

      Ap vastaa: Viime keväänä maalis/huhtikuun vaihteessa se varmaan oli.
      Ikävä
      83
      1273
    3. Osta säkin sellainen

      Osta säkin sellainen makkaratakki
      Ikävä
      19
      1069
    4. Lupaa mulle nainen rakas

      Että otat minuun heti yhteyttä jos jotain sattuu. Pyydän, että et kuvittele olevasi yksin. Minä haluan olla sinulle joku
      Ikävä
      50
      968
    5. Oletko jo saanut apua mt-ongelmiisi?

      Ja onko harhat helpottuneet? Vieläkö tunnet että sinua seurataan, ja kotonasi käydään poissa ollessasi?
      Ikävä
      146
      904
    6. Et voi pettää minua nainen

      Niin kauan kun ei olla yhdessä. Silti tykkään sinusta. Ehkä me vielä päädymme yhteen, mutta en voi toivoa sulta nyt mitä
      Ikävä
      73
      904
    7. Rikos keskellä päivää Suomussalmella

      Kaksi henkilöautoa törmäsi Suomussalmella viitostiellä taajaman kohdalla, kun kuljettaja ajoi yllättäen STOP-merkin taka
      Suomussalmi
      39
      896
    8. Autoilijan epäillään ajaneen useiden ihmisten päälle Ylöjärvellä Mikkolantiellä

      Suora lähetys kello 10.40: Ilves/2 isännöi Tampere Unitedia harjoitus­ottelussa – katso peli selostettuna Ihmiset: Toimi
      Ylöjärvi
      35
      862
    9. Menetit hyvän miehen.

      Paluuta ei ole. 😱
      Ikävä
      48
      810
    10. Mikä kaivattusi

      Huumorintajussa on niin erityistä? Mikä hänestä tekee hauskan?
      Ikävä
      49
      737
    Aihe