Really...?

heihalooo

Mun itsetunto/luottamus ja kaikki onn todella matalalla.. Oon ollu koulukiusattu 8 vuotta(oon 14/01) ulkonäköni takii.. Mussa ei oo mitään muuta erilaista ku et mulla on lyhyet mustat hiukset ja pari lävistysta enkä kulje niin sanotusti massassa.. Kiusaamisen myöät mä oon masentunu ja itsetuhoinen,viilän ja olen paristi yrittäny tappaa itseneni.. Perhe onglemia mulla myös on joidenka takia olen huostaanotettu ja asun laitoksessa.. Onko oikeasti näin että porukat ei hyväksy tyttöjä jotka poikkeavat massasta vai olenko vaan törmännyt vääriin ihmisiin..en ymmärrä minkä takia pitää kiusata siitä jos näyttää vähän erimmanlaiselta kun muut ja asuu laitoksessa vain oman hyvinvoinnin kannalta....??oonko koko fucking loppuelämän yksin koska en kule massas??

4

189

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IhminenJokaVälittää

      Tiedän että mitä sanon seuraavaksi sanon tulee todennäköisesti saamaan vihaisia kommentteja mutta ainakin itseäni se auttoi. Suosittelen käymään esim. vapaaseurakunnan tai helluntailaisten nuorten illoissa. Totta puhuen noissa illoissa käyvät ihmiset ovat olleet ainoat jotka ovat hyväksyneet itseni. Sen lisäksi että niissä illoissa joissa käyn on myös aika paljonkin massasta poikkeavia ihmisiä ja heidätkin on hyväksytty mukaan.

      Itekkin olin koulu kiusattu ala ja ylä asteen sekä perhe oli mitä oli eikä sieltä saanut minkäänlaista henkistä tukea. Tuohon päälle vielä se että mulla on todennäköisesti 1-2 persoonallisuus häiriötä (AVPD ja Borderline) mutta silti sopeutunut ja ystäviä tullut muutama.

      Ekat pari kertaa on aika varmasti vähän hämmentäviä mutta suosittelen antamaan sille mahdollisuuden.

      Ps. Lyhyet hiukset on mun mielestä kauniimmat. :)

      • sdfhdfgh

        no hyi saatana jotku lestat :-D


    • 993

      Oot vaan törmänny vääriin ihmisiin. Sää löyät kyllä vielä jonku, joka hyväksyy ja rakastaa sua tuollasena

    • hallootahalloo

      Arvostan ja ihailen juuri sellaisia jotka erottuu massasta ovat omia persoonia välittämättä mitä muu massajoukkio ajattelee.Uskalla olla sellainen kuin olet,sä olet sä ja toista samanlaista ei ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      39
      3419
    2. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      16
      2635
    3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2594
    4. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1836
    5. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      25
      1566
    6. Oletko harrastanut

      seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
      Ikävä
      121
      1341
    7. Nainen, se on vain karu totuus, että

      sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
      Ikävä
      279
      1288
    8. Joko aiheuttamani pettymys

      on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
      Ikävä
      90
      1259
    9. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      109
      1201
    10. Kosulan Keisari karviossa

      Non ni. Kosulan keisari karviossa käväsemässä,kamera pyöri ja tubetulot lopsahti tilille,myös VEROVÄHENNYLSIIN ajo
      Tuusniemi
      24
      1166
    Aihe