hth keittiö

terve,

kohtapuolin pitäisi tilata keittiö ja loppusuoralle on päässyt hth ja isku.

Onko kukaan tilannut keittiötä hth:lta viimeaikoina. Oletko ollut tyytyväinen laatuun ja toimivuuteen?

Kiitokset etukäteen vastanneille.
62680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

hth:lla tyyliä, mutta myös hintaa verrattuna esim. Nixiin tai tarjouskampanjaiseen (11.1 asti) Domukseen?
Kerrotko lisää (suunnitelmastasi ja) saamastasi tarjouksesta, koska itsekin olen samalla asialla

Äänestä
  • hth:lta saamamme tarjous ei samaa suuruusluokkaa kuin muista suomalaisilta toimittajilta.

    keittiömme on l-muotoinen.

    hyvää hth:lla oli mm. maksuehdot ja design oli meidän silmille passeli.

    Äänestä

kotimaisia valmistajia selkeästi huonompi: olikohan joiltain osin vain kaksi vuotta.

Äänestä
  • Otimme keittiöömme MDF-ovet. En osaa sanoa onko HTH:lla myös umpipuisia, mutta olin todella yllättynyt että heidän MDF:ää ''vastaava'' mallinsa olikin lastulevyä - tosin kolminkertaisella lakkauksella. HTH:lla kiva design, tanskalaista tyyliä. Meillä kaksi loppusuoralla oli NELKO ja DOMUS - jälkimmäisen kampanja ratkaisi muuten tasaväkisen kilpailun.
    Onnea projektiin!

    Äänestä

Hth:lla palvelu ensiluokkaista Tampereella. Olemme kiertäneet kaikki keittiöfirmat: Domus, Ideal, Nelko, Keittiömaailma, Hapi Koivistonkylässä, Kvik jne. Kukaan muu ei pärjää asiakaspalvelussa.

Kun jaksaa perehtyä itse asioihin, ymmärtää hinta-asiatkin. Hth suoraan kertoo, että toiminta perustuu alkujaan alas viedylle hintatasolle. Omilla valinnoilla voi vaikuttaa hintaan. Paljon uusia innovatiivisia ratkaisuja, joilla mahdollista vaikuttaa hintaan. Tyyli alansa edelläkävijän kaartia. Uudisrakentajille lähtökohtaisesti paras hintasuhde, koska ottavat yleensä suhteessa suuremman paketin. Moni muu firma tuntuu kikkailevan kampanjoilla, joissa tuosta vain paketin hinta tippuu satoja euroja.

Vastuukysymyksissä Hth vakuutti meidät. Hth jäi lopulta meidän valinnaksi. Siihen vaikutti moni seikka. Hth ei mainosta itseään yhtä näkyvästi, mitä muut kilpailijansa. Kaikki eivät edes tiedä kyseistä firmaa.

Meillä kodinkoneet kokonaisuudessaan tulevat Gigantilta, koska saimme tinkimällä hintaa sieltä parhaiten alas. Talopaketti on täysin muuttovalmis, mutta Hth: lta otamme keittiön, khh, joista vastaavat täysin eli suunnittelu, asennus paikan päällä. Meille tulee suuri saareke, joka sisältyy toimitukseen ilman lisäkustannuksia. Kaikilla muilla firmoilla olisi tullut lisäkustannukset.

Äänestä
  • Tuttavamme otti keittiön ja khh Hth:lta. Kiersivät myös monia muita firmoja Puustellit, Domukset, Keittiömaailman jne. Heillä talo valmistui ja ovat oikein tyytyväisiä.

    Tuohon hintaan, jos haluat kilpailla hinnalla, suosittelen käymään Kvik- keittön puolella. He lupaavat markkinoiden alhaisimmat hinnat ja tyyliä löytyy. Asiakaspalveluun emme olleet tyytyväisiä, mutta toisaalta se riippuu yksilöistä aina.

    Domuksen tarjous ei ollut Hth: tä edullisempi ja saarekkeesta olisi tullut lisäkustannuksia.

    Kannattaa pitää silmät auki. Jokainen suuri firma kertoo, miten he ovat edelläkävijöitä muihin verrattuna laatikkomekanismeineen ym. Hth vakuutti siinä, kun eteen tuli haaste, joka piti suunnittelun avulla ratkaista. Moni nosti kädet pystyyn, että ei meillä valitettavasti ole ratkaisua. Hth otti haasteen ja lähti selvittämään ja onnistui.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jussi kirjoitti:

terve,

kohtapuolin pitäisi tilata keittiö ja loppusuoralle on päässyt hth ja isku.

Onko kukaan tilannut keittiötä hth:lta viimeaikoina. Oletko ollut tyytyväinen laatuun ja toimivuuteen?

Kiitokset etukäteen vastanneille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu