Sotarikollinen päiväkodissa

HuomioHuomioHuomio

6

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Höpönlöpöä

      Juu, tunnistin sukulaistytön. Hän vain ei ole päiväkodissa hoidossa! Tuo on valetta koko uutinen, kerhossa vierailivat, eikä kukaan ole työntekijä.

      • HuomioHuomioHuomio

        Siis mitä tarkoitat? Eli sukulaistyttö ei ole päiväkodissa, mutta on kumminkin kuvassa muiden päiväkotilaisten kanssa ja hoitotäditkään eivät ole työntekijöitä? Ketkä vierailivat kerhossa?

        Oli miten oli, mutta ihmettelen suuresti, että miksi noita ulkomaalaismiehiä pitää viedä heti lasten lähistölle heilumaan, kun tietää, kuinka heidän kulttuurissaan lapsetkin nähdään? Sitten vielä pitää olla sotarikollisia.

        Tuossa tästä ilmiöstä, joka on noteerattu ulkomaillakin. Kannattaa lukea kommentitkin.
        http://shoebat.com/2016/04/19/in-finland-parents-of-pre-teen-white-christian-girls-dont-mind-that-their-young-daughters-are-hanging-out-with-muslim-men-who-are-two-and-three-times-their-age/

        Tuon sivun alullepanija Walid Shoebat on entinen islamisti, joka tätä nykyä haluaa varoittaa ihmisiä islamista ja islamilaisesta kulttuurista. Uskoisin, että hän tietää mistä puhuu. Ja kyllähän se nyt pitäisi tajuta sanomattakin, että jos Irakin etsintäkuuluttamia sotarikollisia työnnetään suomalaisten lasten lähelle, on se hyvin kyseenalaista touhua.


      • hoit_su

        Nämä MV-lehti-ihmiset on ihan oma rotunsa, ei he ymmärrä järkipuhetta☺☺


      • Suuauki
        hoit_su kirjoitti:

        Nämä MV-lehti-ihmiset on ihan oma rotunsa, ei he ymmärrä järkipuhetta☺☺

        Jaahas. Tämä juttu on ollut myissakin lehdissä, jopa paikallisuutisissa. Hekö kaikki valehtelee.
        Sulje sinä vaan silmäsi, mutta älä tule sitten valittamaan, jos jotain tapahtuu.


      • kjhgvfc
        hoit_su kirjoitti:

        Nämä MV-lehti-ihmiset on ihan oma rotunsa, ei he ymmärrä järkipuhetta☺☺

        http://mvlehti.net/2016/05/04/kangasala-perkele/

        Lue tuo teksti ja pohdi ihan tosissasi, onko tuo touhu järkevää? Äläkä keskity siihen, että juttu on MV-lehdessä, vaan käytä omia aivojasi tekstin suhteen.


    • HuomioHuomioHuomio

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      388
      2755
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      69
      2188
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      112
      1745
    4. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      186
      1465
    5. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      77
      1462
    6. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1435
    7. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1417
    8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1303
    9. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1287
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1206
    Aihe