Terroristit valmistelevat iskua ruotsinlaivalle
Terroristien pelätään valmistelevan iskua Ruotsissa. Asiantuntijat sanovat mahdolliseksi iskukohteeksi ruotsinlaivat.
Ruotsia on varoitettu ISIS:n iskuaikeista. Expressenin mukaan maahan olisi tullut 7-8 terroristia. Asiantuntijat pitävän ruotsinlaivoja yhtenä mahdollisena kohteena.
Onko kukaan ajatellut miten helposti laivoihin pääsee esimerkiksi terroristit aseineen ja pommeineen? Laivat ovat turvattomia koska mitään tarkastuksia ei vielä ole satamissa ja miten käy laivaliikenteen jos lentokenttien tarkastukset tulevat myös satamiin? Terrorismi on tullut lähelle meitä ja sitä ei ole estetty mitenkään vaan terroristeja on hakemalla haettu ja rajat on vapaasti auki eikä ketään tarkasteta eli syyllisiä tilanteeseen on päättäjissämme.
Suojelupoliisi kertoo että maahamme on tullut heidän tietojensa mukaan 300 terroristia mutta mitä auttaa tuo tieto jos poliisit raapivat perseitään ja ihmettelevät että ompas tullut.
Elämme nykyisin turvattomassa EU:ssa jossa ei ole huolehdittu kansalaisten turvallisuudesta vaan kaikki päättäjät elävät monikulttuurisessa värimaailmassaan
joka räjähtää tylysti heidän silmilleen.
Järki toiminnalla tilanne olisi voitu estää mutta nyt on myöhäistä kun paska on jo housuissa.
Terorismin uhka lisääntyy
2
134
Vastaukset
- KansojenVaellusKäynnissä
Eurooppa on nyt ajautunut tilanteeseen mitä koskaan aikaisemmin ei ole ollut sillä kansojen loputon massaliikehdintä kehitysmaista EU:n alueelle on alkanut ja sen hallitsemiseen ei ole enää mahdollisuutta. Eurooppa on lopulta samassa tilanteessa mitä nyt sotivissa kehitysmaissakin ja monikulttuuriset ryhmittymät alkavat sotimaan keskenään koska eivät hyväksy toistensa uskontoja ja kulttuurien erilaisuutta eli mitä tapahtui jo heidän lähtiessään vaellukselle.
EU:n päättäjien tyhmyys on syy kehittyvään ongelmaan ja he ovat saattaneet tyhmyydellään Euroopan kansat turvattomaan tilaan mitä edes edelliset sodat eivät olleet verrattavissa. - OngemaKärjistyy
Ei kulu enää pitkää aikaa, kun esimerkiksi Italiassa otetaan kovat konstit käyttöön ja pakoloislaivat ja -lautat ammutaan upoksiin.
Tilanne kehittyy siihen ettei valtioilla ole humanitaarista velvollisuutta antaa kansakuntansa tuhoutua päättäjien hölmöilyn takia vaan kansat panevat omat lakinsa käyttöön ja se ei ole kivaa katseltavaa.
Esimerkkinä on Itävalta jossa on tajuttu tämä tilanne siellä pakolaisten ryntäys maahan on estetty ja Itävallan esimerkkiä tullaan seuraamaan pakostakin monissa muissa Euroopan maissa pikapuoliin.
Jos hallitsemattomaan pakolaismassojen liikehdintään ei saada mitään reaaliteettaja niin EU hajoaa viidessä tai jopa vuodessa päättäjiensä tyhmyyten seurauksena.
Valitettavasti kun tuohon päädytään on ehtinyt tapahtunut suunnattomasti kärsimystä ja vahinkoa kotimaamme kansalaisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4928573Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205852Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2764836Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584635Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s714166Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603940SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723778- 901718
- 991272
- 47889