et onkse sairaala ny suljettu turuus, mis kohreltii sairait kaltoi?
Tiätääks kukkaa
kotkiusat
374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voi voi sinuki raukkaa , es sää ny ymmärrä et kiine se on , ulos sinutkin on paiskattu kun tänne kirjoittelet .
mää en tierä tosiankaan onk tua noi auki vai kii?
mut voink mää kertoos kuis mulle kävi ko mää menin kupittaa puistoon ottaa kuppii ja siit urheilus kentälle?
no maar kävi siin sillai et oli naisten satanen ja mää vähän könös niin mää lährin juokkee niite naisten peräs, mit ne mahtos olla moona lissu pursiinen ja riitta saliinen.
mää joutusin kupittaan mielisairaalaan.
ei siin mittää mää päätin karata ja ku hoitajan silmälasi vältti mää heitin stuolin akkuna läpi vaik vieres oli ovi auki et kyl mää oon ollu aikas hullu.
no mää läksin merille. tua noin se oli joku hiakka jaala siin airiston ja paraisten välil. tais se käyä nauvossaki?
mää istusin siel kymmenen vuotta hiakkakasan pääl. ku mää olin kuullu et mielisairaus vanhenee kymmenes vuores jos potilast ei saara kiinne.
talvel oli vilppaa ko se jaala oli ankkuris siin airiston seläl, ihan jääs. mun hiakka lelutki jäätys ja hiakka kakut.
joo sit mää lopult menin turun kelaan ja syytin kupittaa mielisairaaks ja mää meinasin joutuu sinne uurelleen. mut sit ne antos mul eläkkee
Minkähän tähren kaik mielipuolet yritti merille lähtee?