Tropical Playa/Playa de las Americas

Olisiko kenelläkään lisätietoja ko. hotellista;
siisteys ym. ym.
3610
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Asustimme Tropical Playassa v. 2003 maaliskuussa viikon kaksiossa, joka pidettiin tosi siistinä koko ajan. Huoneistomme oli 2. kerroksessa enkä nähnyt yhtään torakkaa enkä muitakaan ötököitä koko aikana. Huoneisto oli hyvin varusteltu, televisio, säilytystilaa oli tarpeeksi ja keittiössä kahvinkeitin, mikroaaltouuni ja jääkaappi. Ei alueella ainakaan päivisin ollut tietoakaan levottomuuksista tai häiriöistä eikä yölläkään meidän huoneistoomme kantautunut häiritseviä ääniä. Parvekkeet ovat kaikki samalle päin eli uima-altaalle päin. Parveke oli aurinkoinen.

Olemme aikaisemminkin olleet samalla alueella eri hotellissa.Tropical Playa sijaitsee Americasin vanhemmassa osassa, joka ei ole niin viihtyisä kuin uudemmat alueet, mutta sieltä on lyhyt matka muihin osiin. Esim. Torviscasin ja Cristianoksen markkinoille pääsee kyllä jalkaisinkin. Tosin päätimme mahdollisen seuraavan kerran mennä johonkin Playa Fanaben hotelleihin, jotka ovat uudempia ja koko alue viihtyisämmän näköinen.

Äänestä
  • Näkyikö meri?

    Äänestä

Itsekkin mietin sitä hotellia, mutta päädyttiin Los Brezosiin, huoneistohotelliin. Se oli hyvä valinta, tilavat huoneet, siisti hotelli (joka päivä siivottiin). Uima-allastila on isompi kuin esitteessä näkyy, asukkaat lähes kaikki suomalaisia ja ruotsalaisia. Huonoa oli että tienpuoleiset huoneet on yöllä meluisia, koska ikkunat on ain yksinkertaisia ja hotellin ravintola menee klo 18.00 kiinni.

Los Brezosisin kohdalla on bussipysäkki, josta pääsee 1,10eurolla Los Cristianokseen saakka.

Playa Tropicalin ohitse mentiin monesti ja ulkoapäin oli ränsistyneen näköinen. Uima-allas oli todella pieni verrattuna hotellin kokoon ja hotellin on vilkkaiden teiden varrella. Eräs suomalainen joka oli hotellissa, ei kehunut sitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lomalle kirjoitti:

Olisiko kenelläkään lisätietoja ko. hotellista;
siisteys ym. ym.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu